alexa

banner967

banner972

banner974

banner977

banner979

banner912

banner966

banner970

banner971

banner975

banner976

banner766

Ülkü Ocakları'ndan miniklere kitap seti hediyesi

Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle beraber ilköğretim çağındaki çocuklara hikâye kitabı setleri hediye etti.

Güncel 25.01.2019, 14:08 ABONE OL: google news
Ülkü Ocakları'ndan miniklere kitap seti hediyesi

Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanlığı, okulların yarıyıl tatiline girmesi nedeniyle çocukların hem okuma alışkanlıklarını geliştirmesi hem de kişisel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü ortamdan uzak durmalarını amaçlayarak gerçekleştirdikleri faaliyet kapsamında, ilköğretim çağındaki miniklerle bir araya gelerek kendilerine hikâye kitap setlerini hediye etti. 

Çocukken okuma alışkanlığı edinmenin önemini belirten Ülkü Ocakları Eskişehir Yunus Emre İlçe Başkanı Ahmet Biricik, kitap okuma alışkanlığının çocukların hayal dünyasını genişleteceğini, bilgi seviyesinin arttıracağını ifade etti. Başkan Ahmet Biricik, "Çocukların bu yaşlarda kitap okuma alışkanlığı edinmesi, onların bilgi ve kelime dağarcığını arttırır, böylece duygularını ve düşüncelerini daha iyi ifade etme yeteneklerini geliştirir. Çocuğun hayal gücünü genişletir. Gelişmekte olan iç ve dış dünyasına olumlu katkıda bulunur. Yavaş yavaş hayatın gerçeklerine hazırlamada onlara yardımcı olurken, kelime hazinesini geliştirdiği için de çocuğun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine imkân sağlar. Kendi hayatı dışındaki çevreyi tanımasına, bilgisini arttırarak var olan bilgisinin pekişmesine yardımcı olur. Sevme, anlama, saygılı olma, hediye etme ve paylaşma gibi birçok kavramları öğretir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmelerinde bu kadar önemli bir yere sahip olmasına rağmen, ülke genelinde kitap okuma alışkanlığı istenilen seviyede değil. Karnelerini alan çocuklarımızın yarıyıl tatilinde de hem okuma alışkanlıklarını geliştirmesi hem de kişisel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü ortamdan uzak durmalarını amaçlayarak ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza hikâye kitap setleri dağıttık" ifadelerini kullandı. 

Etkinlik sonunda kitaplarını alan çocuklar, hatıra fotoğrafı çektirdiler. 

Yorumlar (0)
banner962
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 03:56
Güneş 05:42
Öğle 13:09
İkindi 17:04
Akşam 20:27
Yatsı 22:05

Gelişmelerden Haberdar Olun

@