alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

3. Kral Midas Öykü Yarışması'nın ödülleri verildi

Eskişehir Sanat Derneği, Eskişehir'i ülkemizin edebiyat etkinliklerinin yaşandığı, yazar ve şairlerin ulusal edebiyatta yer almaları ve Eskişehirli edebiyat severlerin ülkemizin edebiyatını tanımaları amacıyla düzenlediği öykü etkinliklerine kazandırdığı Kral Midas öykü yarışmasının üçüncüsünün ödüllerini Büyükşehir Taşbaşı Kültür Merkezinde düzenlediği törenle ödüllerini verdi.

Gündem 09.11.2021, 11:56 15.11.2021, 14:53 ABONE OL: google news
3. Kral Midas Öykü Yarışması'nın ödülleri verildi

Mehmet Fırat Pürselim, Polat Özlüoğlu, Münevver İzgi, Zerrin Saral, Dilek Üstündağ'dan oluşan seçici kurulun değerlendirmesini yaptığı yarışmada birincilik ödülünü Elif Derviş, ikincilik ödülünü Lütfiye Nazlı Akın, üçüncülük ödülünü Hakan Cucunel, jüri özel ödülünü Buket Uçar, Eskişehir Sanat Derneği ödülünü Dilek Özcan, başarı ödüllerini İ. Usame Yördem, Özge Bayer, Meliz Elendil, Gül Parlak, Gürcan Banger kazandı.

Ödül töreninde konuşan dernek başkanı Şehabeddin Tosuner "Anadolu topraklarında bizden önce 280 uygarlık gelip geçti, kültürlerin birbirine karışarak Anadolu kültürünü oluşturdu ve bizleri mayaladığını biliyoruz. Frigler bunlardan biridir. Friglerin Midas diye kralları vardır. Kral Midas renkli bir kraldır ve hakkında oyunlar, romanlar yazılan ve hala, her tuttuğu altına dönüşen, eşşek kulaklı olduğu gibi efsanelerle anlatılır. Onun adında "Midas” diye otomobil modeli var. En pahalı kravatın markası "Midas”tır.”Midas” diye parfümeri vadır. Eskişehir Sanat Derneği'mizin Amblemi "Friglerin yaptığı , bu gün ülkemizin en büyük yazılı kayası denilen "Midas Anıtı”dır. Kral Midas, Yunus Emre'miz, Nasreddin Hoca'mız kadar bizimdir" dedi.

Kaynak: eskisehirekspres.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@