alexa

banner912

banner766

Büyükşehir duyurdu... Tüm kadın çalışanlar izinli olacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi duyurdu... O gün tüm kadın çalışanlar izinli olacak

Gündem 05.03.2021, 14:53 07.03.2021, 16:46 ABONE OL: google news
Büyükşehir duyurdu... Tüm kadın çalışanlar izinli olacak

Kadınların ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanında eşit katılımlarını sağlamak amacıyla birçok çalışmaya imza atan, kadınları güçlendirmek için ücretsiz hizmetler sunan ve kadın istihdamını her alanda destekleyen Büyükşehir Belediyesi, pandemiye rağmen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de bir dizi etkinlik planladı.

Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ve Eşitlik Birimi başta olmak üzere kadınlara yönelik verdiği hizmetlerle bu alanda Türkiye’de örnek yerel yönetimlerden biri olan Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl 8 Mart’ta da günün anlam ve önemine uygun olarak etkinlik planlaması gerçekleştirdi. Bu kapsamda 6-7-8 Mart tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde www.gotodirectedbywomenturkey.com üzerinden online olarak film gösterimleri ve söyleşiler gerçekleştirilecek. Etkinlikler 6 Mart Cumartesi saat 13.00’de Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de katılacağı açılış oturumu ile başlayacak.

8 Mart günü ise Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Odunpazarı Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Kent Konseyi, Odunpazarı Kent Konseyi, Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi, TMMOB ve Eskişehir Barosu’nun da katılımıyla Porsuk Konukevi Bahçesi’nde saat 11.30’da basın açıklaması gerçekleştirilecek. Açıklama Büyükşehir Belediyesi Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlayacak diğer önemli bir etkinlik de Eskişehir Kadın Yönetmenler Kısa Film Yarışması olacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından kadınların yaşadıklarını, hissettiklerini, hayal ettiklerini özgürce ifade edecekleri yeni bir üretim alanı açmak amacıyla düzenlenen etkinliğin lansmanı 8 Mart 2021 Pazartesi saat 20.00’de online olarak gerçekleştirilecek. Bülent Reyhanoğlu, Ezel Akay, Gaye Boralıoğlu, Şenay Gürler, Prof. Dr. Zeynep Direk gibi sinema sektörünün önemli isimlerinin jüri olarak katılacağı tanıtım gecesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen de sosyal medya üzerinden sinemaseverler ile buluşacak. 

Ülkemizde geniş bir izleyici kitlesi bulunan ve dünyanın önemli masal anlatıcılarından biri olan Judith Libermann da sosyal medya üzerinden ‘Değişim Hikayelerle Başlar’ söyleşisinde kadınlarla buluşacak. 13 Mart Cumartesi saat 21.30’da Büyükşehir Belediyesi Youtube hesabından buluşacak Libermann’ın etkinliğine de kadınlar büyük ilgi gösteriyor. 

Büyükşehir Belediyesi pandemi nedeniyle online olarak düzenlediği etkinliklerin yanı sıra ilçelerde yaşayan kadınları da unutmadı. Bu kapsamda Çifteler, Beylikova, Mihallıççık ve İnönü’de kadınlara belediyenin kadın çalışmaları ve hizmetleri tanıtılacak. Bu toplantılarda kadına yönelik şiddetle mücadele, beslenme ve diyet danışmanlığı, sosyal yardım türleri gibi konular hakkında bilgiler paylaşılacak.

Tüm kadınlar izinli olacak

Etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşların 0222 211 55 00 üzerinden Halkla İlişkiler Birimine ulaşabileceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde belediye kadın personelinin de tam gün izinli olacağını belirttiler. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@