alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Engellilerin yaşadığı zorlukları deneyimlediler 

Eskişehir Kent Konseyi ve Anadolu Üniversitesi Engelsiz Anadolu Kulübü tarafından  engellilerin yaşadıkları sorunlara ve sıkıntılara onların gözünden bakarak farkındalık yaratmak amacıyla 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde, Haller Gençlik Merkezi'nde 'Yetersiz Değil Yeteriz' empati etkinliği gerçekleştirildi.

Gündem 03.12.2021, 14:37 03.12.2021, 14:41 ABONE OL: google news
Engellilerin yaşadığı zorlukları deneyimlediler 

Eskişehir Kent Konseyi ve Anadolu Üniversitesi Engelsiz Anadolu Kulübü paydaşlığı ile düzenlenen ve ilimizde bulunan tüm engelli dernekleri başkanları ve üyelerinin de katıldığı "Yetersiz Değil Yeteriz” empati etkinliğinde her yaş grubundan vatandaşlar Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Vural ve Öğretim Görevlisi Ramazan Karataş'ın materyaller aracılığıyla uygulamalı olarak verdiği bilgiler ile engellilerin yaşadığı zorlukları ve sıkıntıları daha yakından deneyimledi. Etkinliğe katılanlar bu sayede engelli bireyleri daha iyi anlayarak, empati kurabildi.

"Yetersiz Değil Yeteriz”  empati uygulamalarına ilk katılan kişi olan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, "Özgereksenimli kardeşlerimizin, sorunlarının çözümünde onlara destek olmak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak hepimizin görevidir. Dünya Engelliler Günü'nde Anadolu Üniversitemiz ve Engelsiz Anadolu Kulübü üyesi gençlerimiz ile ortak düzenlediğimiz "Yetersiz Değil, Yeteriz” Empati Etkinliğimizin, engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan hemşehrilerimizin sorunları hususunda toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Engelli bireylerimizin temel hak ve temel özgürlüklerden pozitif ayrımcılık gözetilerek eşit ve tam olarak faydalanmaları için her daim üzerimize düşen görevi hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: eskisehirekspres.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak 06:38
Güneş 08:04
Öğle 13:15
İkindi 15:53
Akşam 18:16
Yatsı 19:38

Gelişmelerden Haberdar Olun

@