alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi pilot belediye oldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığının eş faydalanıcı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu III. Aşama Projesinin en kapsamlı çalışma alanlarından birisi olan “Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin Performans Yönetim Sistemlerinin İyileştirilmesi” faaliyeti kapsamında pilot belediye olarak seçildi.

Gündem 30.05.2021, 13:14 31.05.2021, 14:57 ABONE OL: google news
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi pilot belediye oldu

UNDP’nin yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu III. Aşama Projesinin “Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin Performans Yönetim Sistemlerinin İyileştirilmesi” faaliyeti kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ile mülakat gerçekleştirerek, Eskişehir’i de Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale Belediyesi, Şahinbey Belediyesi gibi pilot belediye olarak seçti. Birinci Bileşen Sorumlusu Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, Baş Teknik Danışman Ferhat Emil, Kıdemli Uzman Salvador Parrado ve Kıdemli Uzman John Tatam’ın aralarında bulunduğu UNDP proje ekibi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Evren Kolsal, Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Rıza Saltık, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Cengiz Özdemir ve ilgili personelle online toplantıda bir araya geldi. 

Proje kapsamında pilot belediye olarak seçilmenin önemine değinen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanılabilmesi ve sunulan hizmetlerin kalitesinin arttırılması bakımından önem taşıyan Performans Yönetim Sisteminin Büyükşehir Belediyemizde geliştirmesi amacıyla dâhil olduğumuz proje kapsamında bir uygulama rehberi ve politika notu hazırlanması ayrıca performans yönetimi eğitimleri verilmesi hedefleniyor. Vatandaşlarımıza daha da iyi hizmet edebilmek için bizler de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:51
Akşam 18:14
Yatsı 19:36

Gelişmelerden Haberdar Olun

@