alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de aşı çağrısı: Okullardan gelen haberler iç açıcı değil

Eğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, öğretmenlerin aşılama programı ile ilgili yaptığı açıklamada "Sağlık Bakanı aşı programında yeni gruba geçildiğini açıkladı. Bu programda risk altında olan öğretmenler ilgili bir gelişme var mı? Tabii ki yine yok. Ne yazık ki öğretmenlerin aşılanması ile ilgili ne bir haber var ne de bir gelişme..." dedi.

Gündem 28.03.2021, 13:34 29.03.2021, 17:59 ABONE OL: google news
Eskişehir'de aşı çağrısı: Okullardan gelen haberler iç açıcı değil

Alkan, "Sağlık Bakanı aşı programında yeni gruba geçildiğini açıkladı.Bu programda risk altında olan öğretmenler ilgili bir gelişme var mı? Tabii ki yine yok. Algı yönetimi dışında bir şey yapılmamaktadır. Bizler aşı olanların bizleri anlamasını istiyoruz. Eğitim emekçilerini duyun kaygılıyız ve risk altındayız. Sağlıklı bir nesil için öğretmenlere, eğitim emekçilerine bu ülkenin ihtiyacı vardır. Ne yazık ki  öğretmenlerin aşılanması ile ilgili ne bir haber var ne de bir gelişme. Kırmızıya bürünen Eskişehir'de okullardan ve üniversitelerimizdeki işçilerden gelen haberler iç açıcı değildir. Özel okullardaki sesi çıkamayan  öğretmenlerin tedirginlikleri hat safhadadır" dedi.

"Eğitim emekçileri aşılanmalıdır"

Alkan, "Eğitim Sen Eskişehir Şube olarak 2 Marttan itibaren okullardan aldığımız bilgilere göre; Okullarımızın en az yüzde 15'de bulaş görülmüştür. 100'e yakın öğretmen bulaşa maruz kalmıştır. Öğrencilerdeki sayı artışı yüksek bir ivme izlemektedir. MEB'e bir kez daha sesleniyoruz. Daha neyi bekliyorsunuz? Bir an önce; Eğitim emekçileri aşılanmalıdır. Düzenli ve yaygın test yapılmalıdır. Vaka Sayılarını azaltmak için en az 3 hafta kapanma sağlanmalıdır. Devlet sosyal devlet ilkesini hayata geçirmelidir. Ortaokullarda ve liselerde sınavlar iptal edilmelidir. Özel Eğitim Öğretmenleri aşılama takviminde önceliğe alınmalıdır. Bu okullarda randevulu sisteme acil geçilmelidir" diye konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:39
Yatsı 21:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@