banner766

Eskişehir'de bir kurumda koronavirüs şoku: Çok sayıda test pozitif çıktı

Eskişehir'de bir kurumda koronavirüs şoku... Toplam 75 testten 40'a yakın pozitif vaka çıktı...

Gündem 15.10.2020, 16:16 17.10.2020, 11:13
Eskişehir'de bir kurumda koronavirüs şoku: Çok sayıda test pozitif çıktı

Türk Büro Sen Eskişehir Şube Başkanı Alp Arslan, Vergi Dairesi'nde başkanlık dahil birçok birimin kapatıldığını belirterek, "Felaket adeta geliyorum demiştir. Korkulan olmuş Pazartesi günü salgın Eskişehir Vergi Dairesinde patlamış ilk etapta yapılan 60 testten ve sonraki gün ilave yapılan 15 testten 40'a yakın pozitif vaka çıkmıştır. İki ağır hastamız bulunmaktadır. Bu bağlamda başkanlık bünyesinde bir çok müdürlük kapatılmıştır" dedi 

Önemli açıklama

Arslan, "Koronavirüs tehlikesine karşı Devletimiz bir dizi tedbirleri hayata geçirmiştir. Bu kapsamda son olarak 26 Ağustos 2020 tarihli resmî gazetede 2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmış salgının yayılmasının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında uzaktan ve dönüşümlü mesai yeniden getirilmiştir. Bu bağlamda Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı derhal dönüşümlü mesaiye geçmiş iki hafta uygulamıştır. Ancak ülkede salgın hızla ivme kazanırken Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı 14 Eylül 2020 tarihinde bu uygulamaya son vermiştir" dedi.

"Personel kaygılı"

Arslan, "Bu durum personelde büyük kaygı ve endişe yaratmış olup sendikamız derhal 22 Eylül 2020 tarihinde  2020/11 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesine uygun olarak dönüşümlü mesai uygulamasına geçilmesini ve temizlik masafe ve maske kurallarının arttırılarak kurum tabibi tahisinin sağlanması hususunda yazı yazmıştır. Cevabi gelen yazı ise gerektiği zaman uygulanacaktır şeklindedir" diye konuştu. 

"Felaket geliyorum dedi"

Arslan, "Kurum temizliği tuvalet temizliği hijyen maske dağıtımı konusunda İdari Mali işler Grup müdürlüğü gereken özeni göstermemiş, felaket adeta geliyorum demiştir. Korkulan olmuş Pazartesi günü salgın Eskişehir Vergi Dairesinde patlamış ilk etapta yapılan 60 testten ve sonraki gün ilave yapılan 15 testten 40'a yakın pozitif vaka çıkmıştır. İki ağır hastamız bulunmaktadır. Bu bağlamda başkanlık bünyesinde bir çok müdürlük kapatılmıştır" ifadelerini kullandı. 

"Tüm personele test yapılmalı"

Arslan,"Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı yaklaşık 600 personelin çalıştığı büyük bir kurum olup ayrıca pozitif çıkan personelin içinde çaycı ve temizlikçi olduğu düşünülürse tüm personele test yapılması gerekmektedir. Gece gündüz mesai mefrumu gözetmeksizin çalışan Vergi Dairesi Başkanlığı çalışanları kendileri ve ailelerinin sağlığı için bunu haketmektedir. Ancak kurum şu ana kadar toplu test için harakete geçmemiştir. Biz Türk Büro Sen olarak yetkililerden durumu ele alıp önce çalışan sağlığını sağlayacak ortamın oluşturulmasını ve tüm personele test yapılmasını talep etmekteyiz.  Biz sendika olarak bunun takipçisi olacağız. Ayrıca Eskişehir halkından çok ivedi işleri olmadıkça Vergi Dairesine gitmek yerine İnternet ortamında İnteraktif Vergi Dairesi linkini kullanmalarını rica ediyoruz" diye konuştu. 

Yorumlar (1)
Güvenlik 2 hafta önce
Çalışanlarımız ın % 70 imaske takmıyor asıl tehlike burdan yayılıyor
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:54
Güneş 07:19
Öğle 12:47
İkindi 15:38
Akşam 18:05
Yatsı 19:24
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@