alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de CHP'li Kılıç'tan o iddiaya sert tepki: Şantaja boyun eğmeyeceğim

CHP Seyitgazi İlçe Başkanı Volkan Enver Kılıç, Eskişehir'de bir internet sitesinde yayınlanan, düzenlenen bir operasyonda suç şebekesi ile gözaltına alındı iddiaları ile ilgili sert açıklama yaptı. Kılıç, iddiaları yalanladığı açıklamasında, "Benim ne bir çete ile ne de bir şebeke ile bugüne kadar ilgim olmadı ve olmayacak. Bugüne kadar kendi çabalarımla ve alnımın akıyla geçimimi sağladım, yine alnımın akıyla ve gençlik kollarından beri sürekli çalışarak siyasi bir yer edindim. Bunu bir FETÖ operasyonuna feda etmeyeceğimi ve şantaja boyun eğmeyeceğimi herkesin bilmesini isterim" dedi.

Gündem 07.07.2021, 15:39 08.07.2021, 12:29 ABONE OL: google news
Eskişehir'de CHP'li Kılıç'tan o iddiaya sert tepki: Şantaja boyun eğmeyeceğim

Savcılığa suç duyurusunda bulunan CHP'li Volkan Enver Kılıç, daha sonra Eskişehir Adliyesi önünde avukatı Talat Yalaz ile birlikte gazetecilere açıklama yaptı. Kılıç açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"6 Temmuz 2021 tarihinde Eskişehir Haber isimli internet sitesinde, yüz kızartıcı bir suç şebekesine polis tarafından operasyon yapıldığı, olaya adımın karıştığı, sorguya alındığım ve ifadem alınarak serbest bırakıldığım şeklinde bir haber yayınlanmış, haberin altına da Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile çekilmiş olan fotoğrafım konulmuştur. 

Bu haber, FETÖ usulü bir kumpas ve operasyondur. Öncelikle ve önemle belirtmekiyim ki bu kumpas ve bu operasyon Volkan Enver Kılıç'a değil, Cumhuriyet Halk Partisine yapılmıştır. 

Haberde bahsedildiği gibi, sorguya alınmam ve ifademin alınması tamamen yalan ve iftiradır. 

Cumhuriyet Savcılığının kayıtlarından herkes, hakkımda böyle bir soruşturmanın olmadığını, ifademin alınmadığını rahatlıkla görebilir. 

Nitekim iddiaların yalan olduğunu ortaya koymak amacıyla bu sabah itibariyle Eskişehir Adliyesinden aldığım belgede de böyle bir soruşturmanın olmadığı resmi belge ile ortaya çıkmıştır. 

Haberin asılsız olduğunu, itibar suikastı yapıldığını internet sitesinin sorumlusuna telefonla anlatmaya çalışarak büyük bir hata yaptıklarını ve haberin kaldırılmasını istediğimde, bu kişi "haberi kaldırmanın bir bedeli var" şeklinde bir cevap vermiştir. Bu ise ikinci kumpastır Aynı anda hem Cumhuriyet Halk Partisinin itibari hedef alınarak siyasi suikast yapılmış hem de, şantajla menfaat eşde etmeye çalışılmıştır. 

Bir süredir Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerini fuhuşla ilişkilendirme yönünde ciddi kamuoyu çalışması ve iftira kampanyası yapıldığı ve en üst kürsülerden dillendirildiği herkesin malumudur. Tarafıma yapılan kumpas da, bu iftira kampanyasının son halkasıdır. 

Bunu yapanlar ve alet olanlar bedelini hukuk önünde en ağır şekilde ödeyeceklerdir. Ancak bu itibar suikastı sebebi ile eşimin ve çocuklarımın gözyaşının bedelini ödemeleri mümkün değildir. 

Onu da Allah'a havale ediyorum. 

Benim ne bir çete ile ne de bir şebeke ile bugüne kadar ilgim olmadı ve olmayacak. Bugüne kadar kendi çabamlarımla ve alnımın akıyla geçimimi sağladım, yine alnımın akıyla ve gençlik kollarından beri sürekli çalışarak siyasi bir yer edindim. Bunu bir FETÖ operasyonuna feda etmeyeceğimi ve şantaja boyun eğmeyeceğimi herkesin bilmesini isterim. Bu trol internet sitesi ile ve sorumluları ile de hukuki zeminde her türlü mücadeleyi sonuna kadar vereceğim. 

Cumhuriyet Halk Partisi, bizim üzerimizde taşıdığımız en kutsal emanettir. Bu partinin bir hüviyetini üzerimde taşıdığım sürece, partime zarar verecek nokta kadar hata yapmam veya tedbirsizlik göstermem söz konusu değildir. Bugüne kadar partimin itibarını kendi itibarımın önünde taşıdım ve öncelikle korudum. Sadece, benim ismim üzerinden partime kumpas kurulmasının üzüntüsünü yaşıyorum. 

Kamuoyunun bilgisine sunarım" 

Yorumlar (1)
Edaa 4 hafta önce
Vay bee
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 02 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@