alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de "iki doz aşı zorunluluğu getirilsin" çağrısı

Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen, bayram sonrası artan vakalar üzerine yapmış olduğu basın açıklamasında "4. dalganın etkisini göstermesi ile yeniden kapanma endişesi içindeyiz. Virüsle temaslarında varyantı ne olursa olsun ağır bir vaka durumu gerçekleşmemesi için işletme sektöründe hizmet almak, özel davetlere katılmak ve toplu taşımaları kullanmak isteyen vatandaşlarımız 2 doz aşıyı yaptırmış olması zorunluluğu getirilmelidir" dedi.

Gündem 26.07.2021, 16:44 09.08.2021, 20:25 ABONE OL: google news
Eskişehir'de "iki doz aşı zorunluluğu getirilsin" çağrısı

Bilen, "Sektör olarak iflaslar,devirler, çok sıkıntılı günler, yaşıyoruz.Fedakarlık yapma zamanı artık aşıdan imtina eden vatandaşlarımıza düşmektedir,evlerinde kalsınlar,bizler de emeğimize, ekmeğimize ve sosyal hayatımıza sahip çıkalım.  Bayram ertesi vaka sayılarındaki artış,sonbahar döneminin zor geçebileceğinin işaretidir. Yaşadığımız süreç sonrası vakaların artmasının ardından ekonomiyi durma noktasına getiren çok sert karantina önlemlerini yaşadık. Yaklaşık 18 aylık salgın sürecinde genelgeleri ile çalışma hakkımızın durduğu uzun kapalı kalma süreçleri geçirdik. Aç kapa,aç kapa kısıtlı kapasiteler ile faaliyet göstermeye çalıştık, halen bazı sektörlerde ruhsat saatlerimize göre faaliyetlerimizi tam olarak sürdürememekteyiz. Bedellerini ekonomik ve sosyal olarak ödüyoruz, uzun bir süre daha ödemeye devam edeceğiz gibi görünüyor.18 aydır süren mücadelede gelinen nokta da artık ülkemizde aşı sorunu kalmamıştır" dedi.

"2 doz aşıyı yaptırmış olma zorunluluğu getirilmeli"

Bilen, "Bireysel özgürlükler ancak toplumsal kazanımlarla korunabilir. Şu anda mümkün olan tek seçenek hayatı korumak için virüsle güvenli bir şekilde bir arada yaşamak, toplumun farkındalığını ve kurallara uyumu artırmaktır. Salgının ortadan kalktığını düşünmek için çok erken. Bugün toplumsal bağışıklığı yakalamak da artık bir yöntem olarak gözükmektedir,iki doz aşısını tamamlamış, virüsle temaslarında varyantı ne olursa olsun ağır bir vaka durumu gerçekleşmemesi için  işletme sektöründe hizmet almak,özel davetlere katılmak ve toplu taşımaları kullanmak isteyen vatandaşlarımız 2 doz aşıyı yaptırmış olması zorunluluğu getirilmelidir. 2 doz aşısını yaptırmaktan imtina eden vatandaşlarımız  bu haklardan men edilmeli,sektör çalışanlarının kanun değişikliği ile,aşı olana  kadar tek taraflı bir karar ile zorunlu ücretsiz izine çıkartılabilmesi uygulanmalı" diye konuştu.

"Sektör olarak biz aşımızı olduk ya siz?"

Bilen, "Çalışma hakkımızın korunduğu, kepenkleri kapanmadığı ve işsizlik sorunlarının azaldığı, pandemi ile yaşamayı öğrenmiş ve bunların gerçekleşebilmesi için toplum sağlığına saygı duyan vatandaşlarımız aşılanarak hayata karıştığı yeni bir dönem için her türlü öncülüğü ve desteği vermeye hazırız. En kıymetlilerimize ,büyüklerimize,çocuklarımıza sarılabilmemiz için,birbirimize olan saygı ve toplumsal sorumluluğumuz gereği herkesi 2 doz aşıyı yaptırmaya davet ediyoruz. Sektör olarak bir daha kısıtlama yaşamamak  üzere gönül rahatlığı ile hizmet vermeyi bekliyoruz,bol bereketli sağlıklı günler diliyorum" dedi. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (1)
Mutluluk 2 ay önce
Aşı olana kadar zorlama kısıtlama ne demek arkadaş siz kimsiniz ki kanun ile sahip olan hakları elden almaya kalkıyorsunuz işinize geldiginizde hak hukuk özgürlük diye nara atmasını bilirsiniz ne olduğu belli olmayan deneysel sıvılar için kobay olmuyorum...
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@