alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de 'Kurtuluş Günü' coşkusu

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu senfoni orkestrası konserleri ile kutlandı. İlki Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda gerçekleşen konserin ikincisi daha Porsuk Çayı’nda Fener Alayı ve Eskişehirli sanatçı Gözde Öksüz’ün konseriyle birlikte yapıldı.

Gündem 03.09.2021, 14:10 04.09.2021, 00:01 ABONE OL: google news
Eskişehir'de 'Kurtuluş Günü' coşkusu

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü coşku ile kutlayan Eskişehirliler, etkinliklere yoğun ilgi gösterdi. Senfoni Orkestrası’nın “Anadolu’nun Sesi, Türküler, Marşlar, Ağıtlar” isimli 2 Eylül Özel Konserini Şef Ender Sakpınar yönetti. Konsere konuk solist olarak keman sanatçısı Cihat Aşkın, kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu ve ses sanatçısı Çimen Yalçın katıldı. Konser Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da saat 19.00’da gerçekleştirildi.

21.00’de başlayan Porsuk Çayı’ndaki Fener Alayı’nda ise Eskişehir’in kurtuluşu binlerce kişi ile kutlandı. Fener Alayı’nda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen vatandaşları selamlayarak, Eskişehir’i ve Eskişehirlileri çok sevdiğini haykırdı. Yılmaz Büyükerşen vatandaşlara seslendiği konuşmasında, ‘Eskişehir’in kıymetini çok iyi biliniz. Eskişehir dünyanın en büyük imparatorluğu olan Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kurulduğu yerdir. Eskişehir Kurtuluş Savaşı’nın ilk savaşlarının yeridir. Hepinizi çok seviyorum” dedi. Fener Alayı’na CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı da katıldı. 

Kaynak: www.eskisehirekspres.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@