alexa

banner766

Eskişehir'de yeni koronavirüs kararı... Valilik duyurdu

Eskişehir'de daha önce yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kapatılan spor salonlarının tekrar açılmasına karar verildi.

Gündem 12.01.2021, 15:33 15.01.2021, 13:01 ABONE OL: google news
Eskişehir'de yeni koronavirüs kararı... Valilik duyurdu

Eskişehir'de daha önce yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kapatılan spor salonlarının tekrar açılmasına karar verildi. 

Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfsızsıhha Kurulu'nun kararına göre, kentteki spor salonları 12 Ocak 2021'den itibaren açılmasına karar verildiği duyuruldu.

Alınan kararlar şu şekilde;

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

ALINAN KARARLAR

"COVID­19 salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmişti.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 18/11/2020 tarihli ve 103 no.lu kararı ile spor salonlarının faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulmuştu. Alınan tedbirler sonucunda virüsün yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi yönünde kaydedilen olumlu gelişmeler doğrultusunda spor salonlarının 12.01.2021 tarihinden itibaren aşağıda belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecekleri kararı verilmiştir.

Bu kapsamda;

Spor salonları ve spor merkezlerinin içerisinde bulunan yüzme havuzu, hamam, spa, sauna, masaj salonlarının yeni bir karar alıncaya kadar kapalı olmasına/hizmet vermemesine,
Spor salonundaki kişi sayısının spor yapılacak alanda her 6 metrekareye bir kişi olacak şekilde sınırlandırılmasına,
Spor salonlarında çalışma koşulları nedeniyle müşteriler ve koşu bandı/bisiklet vb. ekipman aralarında mesafenin en az 2 metre olacak şekilde düzenlenmesine,
Spor yapılacak alanda bulunacak kişi sayısına göre müşterilerin randevu ile kabul edilmesine,
Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan “COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi”nde yayınlanan “COVID-19 Kapsamında Spor Salonları ve Spor Merkezlerinde Alınması Gereken Önlemler’ başlıklı bölümde belirtilen tedbirlere uyulmasına,
Yukarıda alınan kararlara uymayanlara;

1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına,

5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına,

Oy birliği ile karar verilmiştir."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:39
Güneş 08:06
Öğle 13:15
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@