alexa

banner912

banner995

banner766

banner994

Eskişehir'deki hastanelerde alarm

Eskişehir'de Covid-19 yoğun bakımlarında yer kalmadı. Gelen hastalar acil servislerde yoğun bakımların boşalması için bekletilmek zorunda kaldı. Kentte özellikle, virüse yakalananların sayısında son günlerde büyük artış kaydedildi.

Gündem 30.12.2021, 00:49 31.12.2021, 20:00 ABONE OL: google news
Eskişehir'deki hastanelerde alarm

Eskişehir’de sağlık hizmeti veren hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde tüm yataklar doldu. Tedavisi yoğun balımda devam etmesi gereken acil hastalar acil servislerin yoğun bakım ünitelerinde saatlerce hatta günlerce bekletilmek zorunda kalıyor. Son günlerde artan covid-19 vakaları başta olmak üzere çeşitli rahatsızlıklardan dolayı yoğun bakım servislerinde tedavi olması gereken onlarca hasta için idarecilerde çare arayışına düştü. Son günlerde koronavirüs salgınında yaşanan hızlı artış sebebiyle günlük hasta sayısındaki artış, hastanelerin yoğun bakım servislerin de dolmasına neden oldu. Yer sıkıntısının Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) başta olmak üzere Eskişehir Şehir Hastanesi ile Yunus Emre Devlet Hastanesinde de yaşandığı ileri sürüldü. Koronavirüs salgınından dolayı komşu illerden de hastaların geldiği Eskişehir’deki hastanelerde bazı birimlerinde yoğun bakım servisine dönüştürüldüğü öğrenildi.

Hasta yakınları çaresiz 

Durumu ağırlaşan yakınlarını tedavileri için hastanelere getiren vatandaşlarda aldıkları cevap karşısında kara,kara düşünür hale geldi.Yoğun bakılarda yer bulamayan vatandaş hastaneler arasında adeta mekik dokuyor.Virüs vaka sayınsın artması ile birlikte acil olmayan ameliyatlarında ileri tarihlere ertelendiğini belirten hasta yakınları,çaresiz bir şekilde evlerine geri dönmek zorunda bırakılıyor.Zamanında alınmayan önlemler yüzünden hastane kapasitelerinin dolu olmasından yakınan Eskişehirler,durumu ağır olan hastalarını maddi imkansızlıklardan dolayı özel hastanelere de götüremediklerinden dert yandı

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak 06:37
Güneş 08:04
Öğle 13:16
İkindi 15:54
Akşam 18:18
Yatsı 19:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@