banner766

Eskişehir Valiliği'nden önemli kısıtlama açıklaması

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında Eskişehir'de de belirli saatlerde bu hafta sonu uygulanmaya başlayacak sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili Eskişehir Valiliği önemli bir duyuru yayımladı. Valilik, kısıtlamanın uygulandığı saatlerde vatandaşların şehir içi veya şehirler arası seyahate çıkmamaları gerektiği ifade edilerek, bu kapsamdan istisna olabilecekleri maddelerle açıkladı.

Gündem 19.11.2020, 23:29 22.11.2020, 12:55
Eskişehir Valiliği'nden önemli kısıtlama açıklaması

Eskişehir Valiliği, kentte bu hafta sonu başlayacak olan belirli saatlerdeki sokağa çıkma kısıtlamasında vatandaşların özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirler arası seyahat etme koşullarını duyurdu.

Valiliğin açıklamasında istisna olabilecekler şu şekilde sıralandı;

"Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süreler içerisinde vatandaşlarımızın özel araçlarıyla şehir içi ya da şehirlerarası seyahate çıkmamaları esastır.

Ancak;

  • Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,
  • Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en fazla 4 kişi)
  • Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler),
  • Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen, 
  • Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan,
  • Ceza infaz kurumlarından salıverilen,

Vatandaşlarımız, yukarıda belirtilen durumların varlığı halinde İçişleri Bakanlığı'na ait e-Başvuru ve Alo 199 sistemleri üzerinden başvuru yapabilirler."

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:24
Güneş 07:53
Öğle 12:52
İkindi 15:19
Akşam 17:41
Yatsı 19:04
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@