alexa

banner912

banner766

Parti meselesi değil insani bir sorun...

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Çukurhisar Belde Evi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Burada vatandaşların taleplerini dinleyen Ataç, kömürlü termik santral konusuna da değindi: Bu bir parti meselesi değil insani bir sorundur. Eğer yapılırsa Alpu bölgesi büyük tehlikeye girer.

Gündem 25.01.2018, 11:34 ABONE OL: google news
Parti meselesi değil insani bir sorun...

Eskişehir Ekspres

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Çukurhisar Belde Evi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Çukurhisar Hizmet Binası’nda bulunan Belde Evi’nde düzenlenen etkinlikte toplanan vatandaşlar, Başkan Ataç’tan Tepebaşı Belediyesi’nin kültür, sosyal, sağlık ve spor alanlarında hayata geçirdiği projeleri dinlediler ve belediye çalışmalarını anlatan kısa filmleri izlediler.

Burada konuşan Başkan Ataç; “Tepebaşı Belediyesi Belde Evleri, tüm Türkiye’ye örnek oluyor. 2009’dan bu yana 100 bin kadınımız, 50 bin çocuğumuz hizmet aldı. Ayrıca burada Belde Evi’nin yanı sıra bir de çocuk merkezimiz var. Biz her zaman halkla birlikte olmak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl 514 kursiyerimiz Çukurhisar’da hizmet almış. Ayrıca, eşlerinize kurslara katılmaları yönünde destek verdiğiniz için sizlere de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Başkan Ataç konuşmasında, Tepebaşı Belediyesi’nin temiz enerji, spor, sağlık ve kültür sanat alanındaki projelerini de anlatırken gelen soru üzerine Eskişehir’e yapılması planlanan kömürlü termik santrale de değindi. Başkan Ataç; “Bu bir parti meselesi değil insani bir sorundur. Eğer yapılırsa Alpu bölgesi büyük tehlikeye girer. Alpu Ovası, Eskişehir’in verimli tarım arazisidir. Bacadan çıkan duman, ortaya çıkan kül, yeraltı sularının kullanılması, ortaya çıkacak atıklar gibi olumsuz sonuçlar bölgeyi tehlikeye sokacak. Onun için buna olan hassasiyetiniz, hep tetikte olsun. Eskişehir halkı olarak bunu önleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Nisan 2021
İmsak 04:41
Güneş 06:11
Öğle 13:03
İkindi 16:45
Akşam 19:45
Yatsı 21:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@