alexa

banner912

banner766

Sağlık çalışanları ile ilgili genelgeye Eskişehir'den tepki

Türk Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hüseyin Kararman, Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile sağlık çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlemesine tepki gösterdi. Kararman "Sağlık çalışanları robot değildir" dedi.

Gündem 15.04.2021, 15:12 16.04.2021, 13:33 ABONE OL: google news
Sağlık çalışanları ile ilgili genelgeye Eskişehir'den tepki

Kararman açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik yeni tedbirler konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmıştır. 

Söz konusu genelge ile kamu çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlenmiştir. 

Ne yazık ki 1 yılı aşkın bir süredir kahramanca ve fedakârca covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları, MİT personeli ile aynı konumlandırılarak kronik hastalığı ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmamışlardır. 

Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır. Sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştır.

Dünün alkışlayanlarına, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağlık çalışanları robot değildir, onlarda insandır. İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa onlarında çocukları bakıma muhtaçtır. 

Sağlık çalışanlarının yanında çocuklarından da fedakarlık istemek kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfırlanmış, tükenmişlik sendromu yaşamaktadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ayrımcılık uygulamak sorunları içinden çıkılamaz bir hale sokmaktadır. 

Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağlık çalışanlarını sürekli mağdur etme gayreti içerisinde olmak herkese kaybettirecektir. Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mahrum kalmayacakları bir şekilde çalışma düzeni planlanmalıdır"

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 10 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:51
Akşam 20:06
Yatsı 21:39

Gelişmelerden Haberdar Olun

@