alexa

banner912

banner766

Vali Ayyıldız açıkladı... Eskişehir'de yeni korona yasakları uygulanacak mı?

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, gazetecilerin sorularını yanıtladı, önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 24.03.2021, 14:58 26.03.2021, 20:58 ABONE OL: google news
Vali Ayyıldız açıkladı... Eskişehir'de yeni korona yasakları uygulanacak mı?

Eskişehir’de aşının tükendiğine yönelik iddialara yanıt veren Başkan Ayyıldız, “Aşı konusunda sıkıntı yok” dedi. 

Eskişehir Ticaret Odası’nın başlattığı “Sağlıkla Çalışmaya Devam” kampanyasına katılan Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, toplantı sonunda aşı hakkında ve koronavirüsle mücadelede kentteki son durum gibi merak edilen sorulara yanıt verdi. 

"Yol haritası var" 

Aşının kendi programında devam ettiğini ifade eden Ayyıldız, "Aşıyla ilgili yol haritası var. Yol haritasında önce sağlıkçılar, öğretmenler önce onlara yapılıyor. Onlarla ilgili program şu an da devam ediyor. Aşıyla ilgili herhangi bir aksama yok. Aşılama ile ilgili sıkıntı yok. Vatandaşlar ikinci dozları olacak, devam ediyor, arkadaşlar o süreci götürüyor. Siz geldiniz ben aşı olmak istiyorum derseniz de talepleri olursa da bu sürece karar verilirse de, her gelen aşı olacak kararı verilirse de biz çok rahat aşı yaparız. Bu konuda sıkıntımız yok. Sağlık Bakanlığı yürütüyor bu konuyu, ona göre bakılacak. Aşı konusunda sıkıntı yok” dedi. 

"Kırmızıya doğru gidiyoruz" 

Eskişehir’de bir artış olduğuna da dikkat çeken Ayyıldız, “Bir artış var evet şu anda kırmızıya doğru gidiyoruz. Bu süreç bizim Türkiye’den bağımsız değil yukarıya çıkmamız. Okulları açtık. Okullar da tek tük vakalar çıkınca okulların kapatılmasından tutun da biraz daha artış bekleniyordu. Biz onu kontrol altında tutmaya çalışıyorduk. Denetimlerle ilgili. Bazen esnafımızı denetimlerle tutuyorduk bazen annemizi, ablamızı da evde sıkılmalarında ya da başka sebeplerden dolayı toplanmaları sebebiyle vakaları biraz yukarıya çektik.  Benim sizden istediğim şudur. Şu şunu neden yapmıyor, birine taş atmak değil. Sürece olumlu katkı anlamında söylüyorum. Basın toplumu yönlendirmeli. Esas vazifesini anlatmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu. 

"Yasaklar için Bakanlar Kurulu toplantıda"

Hafta sonu Eskişehir’e kısıtlama gelip gelmeyeceğine yönelik soruya da yanıt veren Ayyıldız, “Hafta sonu yasakları için bakanlar kurulumuz toplantıda. Onu bizde duyururuz zaten” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:50
Güneş 06:18
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:39
Yatsı 21:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@