alexa

banner912

banner766

Günay Han'da yatırımları inceledi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, EİYAP kapsamındaki ziyaretlerine Han İlçesi ile devam etti. İlk olarak Han Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Günay yetkililerden ilçenin mevcut durumu ve devam eden projelere ilişkin bilgi edindi. Daha sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nda AK Parti teşkilatı ile bir araya gelen Günay, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Han 01.09.2018, 14:22 02.09.2018, 13:36 ABONE OL: google news
Günay Han'da yatırımları inceledi

Günay daha sonra Han Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye ziyaretinde Günay, ‘’Bizler şehrin milletvekilleriyiz. Şehrimizi, ilçemizi ve halkımızı ilgilendiren her türlü konuda destek olmak görevimiz. Eskişehir’in, Han’ın milletvekili olarak her türlü konuda elimden geleni yaparım.’’ şeklinde konuştu.

TAKİP ETTİĞİ YATIRIMLARI İNCELEDİ

İlçedeki mevcut ve planlanan yatırımları incelemek üzere yola koyulan Günay, 2016 yılından beri bakanlık düzeyinde takibini yaptığı 1,35 milyon TL’lik 10 yataklı lojman yatırımının inşaatında incelemelerde bulundu.

Günay konu ile alakalı, ‘’Önceki ziyaretlerimizde burada bir lojman ihtiyacı dile getirilmişti. Projenin takibini yaparak ilgi bakanlıklarımız ve bakanlarımız ile görüşmelerimiz sonucunda projemizin inşaatına başlandı. İnşallah tüm ilçelerimizde ve köylerimizde eksiklikleri birer birer tespit edecek ve gerekli adımları atacağız.’’ şeklinde konuştu.

Ayrıca Han merkezde yer alan sağlık ocağını ziyaret eden Günay, ‘’Han ilçemizin bir sağlık ocağına daha ihtiyacı olduğu aktarıldı. Bununla alakalı bir arsa belirlenmiş durumda ancak Han Belediyemiz arsa ile alakalı çalışmaları henüz tamamlamış değil. İlçemize bir sağlık ocağı yatırımının daha kazandırılması için belediyenin bu çalışmaları tamamlaması gerekiyor. Bekliyoruz. ’’ dedi. Günay daha sonra yeni sağlık ocağı için belirlenen araziyi gezerek incelemelerde bulundu.

KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM ETTİ

Günay ilçe merkezindeki programların ardından Han’ın Ağlarca, Kayı, Akdere, Karaağaç ve Gökçekuyu köylerini ziyaret etti. Köylerde muhtarlar ve köy halkı ile bir araya gelen Günay, ‘’27. Dönemde hedefim Eskişehir’i köy köy gezmek. Bugün sizlerle birlikte olmak, sorunlarınızı, isteklerinizi ve önerilerinizi bire bir sizlerden dinlemek benim için çok değerli. Bana burada anlattığınız konuların hepsini bir rapor haline getiriyoruz. Bunlar hakkında çalışmalarımızı yapıyor ve atılması gereken adımları atıyoruz. İnşallah bu ziyaretler sonrası tespit edilip çözüme kavuşturduğumuz konular hakkında müjdeyi vermek için sizleri tekrar ziyaret edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 04:07
Güneş 05:46
Öğle 13:00
İkindi 16:50
Akşam 20:04
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@