AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu konuşmasına şu sözlerle başladı;

“Şahsıma duyduğunuz bu güvenin göstergesi bu tören için hepinize çok teşekkür ediyorum. Gerçekten beni çok mutlu ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Kıymetli dava arkadaşlarım bildiğiniz üzere önümüzde yaklaşan bir yerel seçim var. Şimdi hepinizden bu seçimle ilgili kendinizi motive etmenizi istiyorum. Güzel Eskişehir’imiz beceriksiz ve sadece bahane üreten bir yönetimin altında ne yazık ki günden güne eriyor. Kendinizi doğru anlatıp vatandaşlarımızın gönlüne girip, bu seçimi almak Eskişehir’i AK Parti belediyeciliği ile tanıştırmak boynumuzun borcu olmalıdır. Geçenlerde yeni seçilen CHP Genel Başkanı sayın Özgür Özel ne diyor, ‘Elimizdeki üç büyükşehir belediyesinde oylarda gerileme var’. Bu belediyelerden birincisi Eskişehir. Allaha şükürler olsun vatandaşlarımız da bunlara ‘yeter’ diyor. Çok çalışacağız, hiç yorulmayacağız ve Eskişehir’i bir AK Parti belediyesi yapacağız. Bu konuda önce Allaha sonra sizlere güveniyorum dava arkadaşlarım. Bu bizim milletimiz adına uzun yıllardır büyük mücadele veren hiç yorulmayan liderimiz sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı sorumluluğumuzdur. Bunu da aklınızdan hiç çıkarmayınız. Aranıza katılmanın mutluluğunu ifade edecek kelime bulamıyorum. Tekrar hepinize çok teşekkür ediyorum.”

“Ben o defteri kapattım”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, ‘Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır’ sözleri ile ilgili konuşan AK Parti’li Hatipoğlu, “İYİ Parti Genel Başkanı’nı Meral Akşener’in ne söylediğinin çok da önemi yok bu saatten sonra benim için. Ben o defteri kapattım. Ben önüme bakıyorum, Eskişehir diyorum, bundan sonra Eskişehir harici ağzımdan hiçbir şey duyamayacaksınız. Bir işe girerken değil çıkarken insanın kalitesi belli olur. Onun için ben İYİ Parti defterini kapattım. İYİ Parti ile ilgili bundan sonra ağzımdan üzerimize bir iftira atılmadığı sürece kötü bir şey duyamazsınız. Söylemek de istemiyorum, ben o defteri kapattım” dedi. 

İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları İşte CHP’nin Eskişehir’deki belediye meclis üyesi aday adayları

“AK Parti’ye Büyükşehir adayı olmak için geçmedim”

Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı ile ilgili konuşulan Hatipoğlu şöyle konuştu;

“AK Parti’nin Eskişehir belediye başkan adaylığı konusunda da tabi ki bu karar Sayın Cumhurbaşkanımızın. Ben, ben aday olsam da Eskişehir’e yakışacak başka bir adayımız olsa da biz elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Büyükşehir Belediye Başkanlığını da ben veya başka bir AK Partili arkadaşımızla kazanacağız. ‘Siz AK Parti’ye Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için mi geçtiniz’ diye soranlar var. Kesinlikle öyle bir şey yok. Ancak bugün itibariyle böyle bir süreç var, belediye seçimleri var, zamanlama ile alakalı bir şey bu. Kesinlikle ne AK Parti’den bana böyle bir taahhüt var ne de benim böyle bir beklentim oldu. Maddi manevi hiçbir beklenti olmadan Türkiye yüzyılına inandığım için Sayın Cumhurbaşkanımızın yurt içi yurt dışı politikalarına inandığım için AK Parti’ye geçtim. Ancak burada Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermek isterse Cumhurbaşkanım tabi ki kabul ederim. Ancak başka bir adayımız da olsa ben kendim aday olmuşum gibi gece gündüz çalışacağım ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti’ye kazandıracağım. İsmimin geçmesi gayet normal, enerjim buna yeter diye düşünüyorum. Eskişehir aşığıyım. Eskişehir’in gidecek çok yolu var. Bu yolda Eskişehir’i oralara götürebilirim, Eskişehirspor’u şampiyon yaptığım gibi Eskişehir’i Türkiye’de şampiyon yapabilirim. Eskişehir bundan 20 sene önce Bursa ile başa baş giderken bugün Eskişehir’in esamesi okunmuyor. Şehirlerde 20. 30. şehre düştü ilk üçteyken. Bizim tekrar görevimiz Eskişehir’i Bursa’nın daha üstüne, İstanbul’un bir rezerv alanı, ikinci bir İstanbul yapmak için çalışacağız. Eskişehir’i hak ettiği yere getireceğiz”

“İYİ Parti’den AK Parti’ye geçişler olacak”

İYİ Parti’den AK Parti’ye yoğun bir katılım olacağını belirten Hatipoğlu “Şöyle de bir durum var, ben İYİ Parti’den ayrıldıktan sonra Eskişehir İYİ Parti teşkilatında benle birlikte yola devam etmek isteyen birçok arkadaşımız var, bunların sayısı 500’ün üzerinde. Bu kişiler bundan sonraki süreçte ayrılıp benim yol yürüdüğüm yerde yol yürümek istiyorlar. Önümüzdeki günlerde AK Partimize katılacaklar olacaktır. Önümüzdeki günlerde hem İYİ Parti’nin Eskişehir teşkilatında hem yönetici pozisyonunda olan, eski il ilçe başkanları, disiplin kurulunda genel merkezde olan arkadaşlarımız benimle yol yürümek istiyor. Bu arkadaşlarımızın katılımını il başkanımız duyuracak” dedi. 

“Bana oy verenler AK Parti’ye geçmemden memnun” 

Genel seçimlerde kendisine oy veren kitleye seslenen Eskişehir Milletvekili Hatipoğlu, “O kitleyle şöyle bir iletişimimiz var çok enteresan çoğu da çok memnun bu durumdan. Diyolar ki siz hizmet etmek istiyorsunuz, orada o imkanı bulamadınız AK Parti’de daha büyük imkanlar bulacaksınız Eskişehir’e hizmet etmek için. Bir tane örnek vereyim, Cumartesi gecesi İYİ Partili seçimde çalıştığımız bir kardeşimiz aradı. Hastanede bir sorunu olmuş, gece 1’ de hastaneye yerleştirdik. 90 bin oy aldım ben, bu 90 bin oyun hiç mi Eskişehirliler bilmez, bir kısmı da Nebi Hatipoğlu’nun kendi oyudur yani. AK Partiden de olsun, MHP’den de olsun, diğer partilerden de olsun bizi sevdikleri saydıkları için oy veren insanlar da var. Bunların sayısının biz 40 binin üzerinde olduğunu düşünüyoruz. Ben hangi partiden olursa olsun ister İYİ Parti ister CHP ister HDP hangi partiden olursa olsun ben bütün vatandaşların milletvekiliyim. Herkesin işine koşacağım. Şöyle bir şey yok, biz sana o partide oy verdik, eee sen bu partiye geçtin, eee bu oyları da sen oraya götürdün… Benim oy götürdüğüm falan yok. Biz parti gözetmeksizin hizmetimizi yapacağız” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: eskisehirekspres.net