31 Mart yerel seçimleri öncesi iddialı konuşan Seçimleri biz önde kapatacağız. Çok iddialıyız bu konuda, ben çok iddialıyım, bütün teşkilatlarımız çok iddialı. Eskişehir’de biz şunu söylüyoruz, 25 yıllık bir iktidar var, belediye iktidarı. Sayın Yılmaz Büyükerşen beş dönemdir belediye başkanı seçildi. Ben kendisine yaptığı hizmetler için de çok teşekkür ediyorum. 2 büyük park yapıldı, benim de çok hoşuma giden tramvayımız var, şu an ihtiyacı karşılamasa da zamanında güzel bir yatırımdı. İlk iki döneminde çok çalıştı, güzel çalışmalar yaptı. İktidarla belediyenin farklı partilerden olmasından dolayı Eskişehir çok kaybetti”

Raporun altında Ünlüce’nin imzası var

Eskişehir’e yapılacak yatırımların engellendiğini ifade eden Hatipoğlu, “Biz Eskişehir’e hiç yatırım alamamışız gibi gözüküyor. Yatırımlar var ama Büyükşehir Belediyesi’nin engellemeleri var devamlı. Eskişehir’e yapılacak yatırımlarla ilgili engellemeler var. Hükümete, AK Parti’ye yazmasın diye engellemeler var. Bir tane örnek vereyim, Eskişehir’de büyük trafik sorunumuz var ve zamanında yapılan çevre yolu artık şehrin içinde kaldı. Ankara, Eskişehir, Bursa bir otoyol ihtiyacımız var ve bu Kuzey Çevre Yolu olarak geçiyor. Bununla ilgili rakibim hanımefendi bir açıklama yaptı dedi ki, ‘Kuzey, Güney Çevre Yolları’nın yapılmaması bu şehre büyük bir haksızlık, sanıyorum ki çevre yolu olmayan tek şehir biziz. Bu şehre bu zulmü yaşatanları affetmiyorum’ dedi. Hükümet olarak Kuzey Çevre Yolu’nu neden yapmıyorsunuz diyor. 2018 yılında hükümetimiz belediyemize başvurmuş ÇED raporu için, bu ÇED raporunun altında, bu olumsuz raporun yani,  ‘çevre yolu yapılmasın şehrimize’ denen ÇED raporunun altında mevcut belediye başkan adayı Ayşe Ünlüce, genel sekreterken kendi imzası var. 2018’de Kuzey Çevre Yolu yapılmasın diye olumsuz rapor vermiş. Bu bir engelleme, çevre yolu neden yapılmasın” dedi. 

Seçim sonrası Hatipoğlu’ndan ilk açıklama Seçim sonrası Hatipoğlu’ndan ilk açıklama

Büyükerşen engel olduğu hastanede tedavi oldu

Belediye tarafından hükümet yatırımlarının engellendiğini örneklerle anlatan Hatipoğlu, “Eskişehir’e Şehir Hastanesi yapıldı. Çok güzel bir hastane, kendimde gittim, tedavi de oldum. Şehir Hastanesi yapılacakken bütün CHP’li belediye başkanları, ‘Ne gerek var’ diyor. Ondan sonra hastane yapılıyor. Döküm sahası müteahhite verilmiyor. Geciksin diye her türlü engelleme yapılıyor.  Hastane bitiyor belediyenin yapması gereken yolları yapmıyorlar. Hastanenin açılması gecikiyor, vatandaş hizmet bekliyor. Karayolları yapıyor mecbur kalınca. Pandemi oluyor o dönem, Şehir Hastanesi pandemide çok işe yaradı. O ara Yılmaz Büyükerşen de rahatsızlandı. Allah’ın hikmeti ki o hastaneye gitti. Büyükşehir Belediye Başkanı olması nedeniyle de özel ilgi özel alaka gösterildi, kendisi orada iyileşti. İstemediği hastanede tedavi gördü ve iyileşti, böyle de enteresan bir durumu var” şeklinde konuştu. 

Yaptığım eserlerle anılmak istiyorum

Hatipoğlu ‘belediye başkanı olmak size yarar sağlayacak mı’ sorusuna şu yanıtı verdi, “Ben siyasete girdiğimden beri hiçbir fayda sağlamadım. Hatta çok ciddi paralar harcadım. Siyasete girdiğimden beri o kadar çok yardım isteyenim var ki. Ben maddi bir fayda görmedim. Benim siyasete girme amacım şu, ben zaten milletvekiliyim, şana şöhrete ihtiyacım yok. Allah’a şükür maddi durumum da fena değil. Ben buradan göçüp gittikten sonra Eskişehir’e yaptığım eserlerle anılmak istiyorum. Ben Eskişehir’e bir eser bırakmak istiyorum”