AK Parti’nin Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu ilçe ziyaretlerine devam ediyor. Bu çerçevede seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederek, vatandaşların ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, günün erken saatlerinde Mihalgazi ilçesini ziyaret etti. Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep Güneş Akgün tarafından belediye binası önünde karşılanan Hatipoğlu, vatandaşlarla birlikte kahvaltı organizasyonuna katıldı. Kahvaltıda Mihalgazili vatandaşlara seslenen Hatipoğlu, “Eskişehir’imizin her köşesinde vatandaşlarımızı ziyaret ederek, hem yerel yönetimlere olan beklentilerini dinliyoruz hem de şehrimize kazandıracağımız hizmetlerden bahsediyoruz. Bugün bu kahvaltıda sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum. Ellerinizle hazırladığını bu kahvaltı bizim için çok kıymetli, inşallah 31 Mart’tan sonra da işlerimize 4 elle sarılıp, kentimizi kalkındıracağız” dedi.

Eskişehir’de ilk kazanan aday Mihalgazi’de belli oldu Eskişehir’de ilk kazanan aday Mihalgazi’de belli oldu

Nebi Hatipoğlu, kahvaltı organizasyonunun ardından, Mihalgazi Kaymakamı Ali Emre Deniz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette, Mihalgazi ilçesindeki faaliyetler ve yerel yönetim projeleri hakkında konuşuldu. Nebi Hatipoğlu, kendisini makamında ağırlayan Kaymakam Deniz’e teşekkür etti. Mihalgazi Kaymakamı Ali Emre Deniz, yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederken, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret son buldu.

Nebi Hatipoğlu’nun bir sonraki ziyareti, Mihalgazi esnafına oldu. İlk olarak, Mihalgazi Belediyesi Sakarı Sebze Toplama Merkezi’ni ziyaret eden Hatipoğlu, hal esnafından üreticiler ve esnaf hakkında bilgiler aldı. Daha sonra Mihalgazi pazarını ziyaret ederek, ilçe esnafının ihtiyaç ve beklentilerini dinleyen Hatipoğlu, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Mihalgazi’de AK Parti Mihalgazi Seçim İrtibat Bürosu açılışına da katılan Hatipoğlu, mevcut büyükşehir belediyesinin Mihalgazi’de yapılması gereken hizmetleri geciktirdiğini ve vatandaşlara ulaştırmadığını belirterek eleştirdi.

Hatipoğlu “Buraya geldiğim andan itibaren gördüm ki, Mihalgazi’de hayat var, hareket var ve ticaret var. Bu yüzden vatandaşımızın yüzü gülüyor. Ben de bu durumdan dolayı çok mutlu oldum ama hükümetimizin Mihalgazi’ye yaptığı yatırımlara rağmen mevcut büyükşehir belediyesinin hala ulaştırmadığı hizmetlere de şahit oldum. Seracılık, ilçemizi gerçekten belli bir noktaya getirdi. Köylerin ve kasabaların hepsi gelişti. İnşallah Zeynep Başkanımız ve ben Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimde, mevcut yönetimin ısrarla yapmadığı hizmetleri yaparak, daha fazla hizmet, yatırım ve kaynak getireceğiz. Bizim belediyeciliğimizde hem ilçelerde hem kentimizde tüm vatandaşlarımız daha çok imkanlara sahip olacak. Malları daha çok değerlenecek. Atatürk ilke ve inkılaplarından, cumhuriyetimizden sapmadan, onun yolunda memleketimiz gelişip, büyüyecek. Günümüzde, büyükşehir belediyesinden kaynak alamıyoruz. Buradan hepinize söz veriyorum, benim büyükşehir belediye başkanlığımda Mihalgazi’ye ne gerekiyorsa, hangi hizmet gerekiyorsa hepsini burada birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.