31 Mart 2024 yerel seçimlerine kısa süre kala adaylar vatandaşlara vaatlerini açıklamaya devam ederken, AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu’nun emekliler için vaatleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

Nebi Hatipoğlu şu şekilde sıraladı;

“Emekli ve dar gelirliler için artık destek kart var. 

Her ay 3.000 TL’lik destek, 

750 TL et desteği, 

4 damacana Kalabak suyu ve her gün 2 ekmek, 

20 metreküp doğalgaz desteği, 

Ücretsiz evinde bakım ve temizlik hizmeti”

Vatandaşlardan Hatipoğlu’na tepki üstüne tepki 

Bu vaatleri gören vatandaşlar Cumhur İttifakı adayı Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Hatipoğlu’nun vaatlerine vatandaşlar şu şekilde yanıt verdi;

“Hepiniz ayrı ayrı vaat edeceğinize CB seçimi öncesi vaat edilen emeklinin seyyanen zammını verseniz olmuyor mu?

Emeklinin desteğe ihtiyacı olmadığı bir yaşamı hakkettiğini düşünmüyor musunuz? Kendi hak ettiği maaşı alsa emekli ve o parayla kendisi alsa Kalabak suyunu mesela?

Odunpazarı Belediyesi’nde meclise giren isimler belli oldu Odunpazarı Belediyesi’nde meclise giren isimler belli oldu

Hükümet battı mı emeklilere belediye el attı!.. Ağlanacak halimize gülüyoruz!..

Vay bize vaylar bize!..

Madem ki Akp nin her belediye başkan adayı her il ve ilçede emekliye destek ödeneği vaadi veriyor, madem bu paraları ödeyebilecek peki neden o zaman yıllardır emekli darda sıkıntıdayken mevcut belediyeler vermedi bu paraları emeklilere? 

Ne kadar şahane! Emeklileri karta sadakaya muhtaç ettiniz, sonra da bunu pazarlıyor musunuz? 22 yılda getirdiğiniz nokta bu mudur? Aç ve yoksul bırakan da sizsiniz karta muhtaç eden de tebrikler muhteşem algı yönetiminiz için….

İktidar değil misiniz? Emekli neden bunlara muhtaç oldu ki? Hem emekliyi kuru soğana muhtaç edeceksiniz, sonra da “yardım yapacağız” diye oy isteyeceksiniz. Vallahi helal size!

Et desteği mi? İnsan bir düşünür neden bu millet et alamaz hale geldi”