Cumhurbaşkanı ve AK parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir’de gerçekleştirdiği aday tanıtım toplantısında Günyüzü  ilçesi BBP’li Hidayet Özmen’e bırakılırken, Alpu Belediye Başkan Adaylığı ise MHP’li Alparslan Kokulu’ya bırakılmıştı. Ancak geçen süreçte BBP Alpu’da da Rafet Demirtaş’ı BBP’den aday gösterdi. AK Parti’den iki dönem belediye başkanlığı yapan Rafet Demirtaş’a 31 Ocak 2023 tarihinde rozeti BBP Lideri Destici tarafından takılmış ve BBP’den Alpu Belediye Başkan adaylığı duyurulmuştu.

Odunpazarı Belediyesi’nde meclise giren isimler belli oldu Odunpazarı Belediyesi’nde meclise giren isimler belli oldu

Hatipoğlu: Cumhur İttifakı'nın Alpu’da bir adayı var

AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Cumhur İttifakı paydaşları ile Alpu ilçesini ziyaretinde, "Alpulu hemşehrilerim, Cumhur İttifakı'na vermiş olduğunuz destek bizi gerçekten gururlandırıyor. Sizden aldığımız güçle vatandaşımıza hizmet etmek için çıktığımız bu yolda başaracağımıza yürekten inanıyorum. Bugün bizi çok iyi bir şekilde karşıladınız. Hem bize hem de Alpu'nun evladı, Cumhur İttifakı Alpu Belediye Başkan adayı Alparslan Kokulu kardeşime verdiğiniz destek bizi mutlu ediyor. Bildiğiniz gibi Cumhur İttifakı'nın Alpu’da bir adayı var o kişi de Alparslan Kokulu'dur” sözlerini kullandı. Birçok bölgede BBP ile Cumhur İttifakı çatısı altında seçime girilirken, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu’nun Alpu’da kullandığı sözler BBP’liler tarafından tepkiyle karşılandı. 

Demirtaş: 31 Mart akşamı görüşeceğiz

Alpu’nun BBP adayı Rafet Demirtaş, Hatipoğlu’nun Alpu ilçesinde kullandığı sözlerle ilgili, “31 Mart akşamı görüşeceğiz. Bizi Eskişehir seçti, nerede ne yapacağımızı, ne konuşacağımızı iyi biliriz. Söz çıkana kadar senin esirin, çıktıktan sonra siz sözün esirisinizdir denir. Konuşurken düzgün konuşmak lazım. Bazı kelimeler telafuz edilmiş olabilir biz bunun yorumunu 31 Mart akşamı Alpu seçmenine bırakıyoruz. Ben BBP’den aday olmakla çok doğru bir karar aldım. Biz bu kararı Alpu halkı seçmenlerimle beraber aldık. Alpu seçmeni bizim yanımızda”