banner493

METEOROLOJİDEN ESKİŞEHİR'E UYARI

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir'de bugün yağmurlu hava bekliyor. Yağmurun gece saatlerinde karla karışık yağmur ve hafif kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının 6-12 derece azalacağı tahmin ediliyor.

METEOROLOJİDEN ESKİŞEHİR'E UYARI

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü'nün hava tahmin raporunda "Bölge genelinin çok bulutlu,aralıklı yağışlı geçeceği, yağışların Bursa' nın kuzey ve batı kesimlerinde yağmur diğer yerlerde gece saatlerinde karlakarışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı; ayrıca yağışların Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklenmektedir" denildi. Hava sıcaklığını 6 ila 12 derece azalacağı tahmin ediliyor. 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney ve batı yönlerden; öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu yönlerden orta zaman zaman kuvvetli, Bursa, Bilecik ve Kütahya çevrelerinde yer yer fırtına (50-80 Km/saat), şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın sebep olacağı çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

İşte Eskişehir'in için beklenen hava tahmin raporu:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER