Eskişehir'de AK Parti'li İnönü Belediye Başkanı ile ilgili iddialar devam ediyor. Belediye Başkanı Kadir Bozkurt'un makam şoförlüğünü yapan Hasan Güçbilmez konu ile ilgili bir açıklama daha yaptı. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Güçbilmez, iddialarının tanık ve delilleri olduğunu yineledi.

Eskişehir'de eski okul binaları harap halde bekliyor Eskişehir'de eski okul binaları harap halde bekliyor

Eskişehir AK Parti'li İnönü ilçe Belediye Başkanı Kadir Bozkurt hakkında, bir dönem başkanın makam şoförlüğünü yapan Hasan Güçbilmez, suç duyurusunda bulunmuş,  Güçbilmez, AK Parti'li başkanın belediyenin aracına alınan kışlık lastikleri kendi özel aracına taktığını, belediye için alınan çiçekleri kendi bahçesine diktiğini hatta belediye için alınan tuvalet kağıtlarını bile başkanın evine götürdüğü iddialarında bulunmuştu. Eskişehir Ekspres'in iddiaları sorduğu Başkan Bozkurt iddiaları yalanlamış ve iftira atıldığını belirtmişti.

Güçbilmez: Delilli ve ispatlı

Güçbilmez, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tarafımca yapılan Kadir Bozkurt ile ilgili savcılık şikayeti basında ve sosyal medyada bu konuda çeşitli açıklamalar yapan olmuştur. Söz konusu şikayet dosyası halen devam etmekle beraber şu an içişleri bakanlığından soruşturma izni ile ilgili netice beklenmektedir. Soruşturma izni verildiği taktirde tüm yaşananların tanık ve diğer delilleri ile ispat edileceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki bu şikayetin üstü kapatılmaya çalışılmasın. Bu konuda tek güvendiğim Yüce Türk adaletidir" ifadelerine yer verdi.

İşte o açıklama;