Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Eskişehir eski İl Başkanı Soner Çam, Genel Başkan Ümit Özdağ'a yönelik iddialarda bulunarak partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Soner Çam, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ümit Özdağ'ın tuttuğu kişiler tarafından arkadaşı ile birlikte dövüldüğünü belirtti. Çam, arkadaşının kanlar içerisindeki fotoğrafını da paylaştı.

Görüntüler ortaya çıktı

Çam'ın bu sözleri sonrası Zafer Partisi'nde yaşanan kavganın görüntüleri ortaya çıktı. 

"Ümit Özdağ azmettirdi"

Gündeme bomba gibi düşen paylaşımında şu ifadeler yer aldı: "Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyeliğinden ve Parti üyeliğinden istifa ettim. Türkiye Cumhuriyeti Devletine baş kaldıran Ümit Özdağ, azmettirerek beni ve arkadaşımı 20 kişi ile darbettiler." dedi.

FETÖ sebebiyle disipline sevk edildi

Zafer Partisi Teşkilatlardan Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Ali Dinçer Çolak açıklamasında, Eskişehir eski İl Başkanı Soner Çam'ın 'FETÖ'yü öven paylaşımlarının ortaya çıkması sebebiyle' ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini dile getirdi. Çolak, Çam'ın 'terbiye sınırlarını aşan konuşmalar' yaptığından dolayı toplantı salonundan çıkarıldığını söyledi. 

"FETÖ taktiği" dedi

Zafer Partisi kurucular kurulu üyesi Mehmet Emin Özbey de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Zafer Partisi'nden FETÖ yanlısı paylaşımdan ötürü ihraç edileceği kendisine iletilen Soner Çam, kendisini salondan çıkaran kişiye küfür etti ve bu kişiyle aralarında arbede yaşandı. Bu tek kişi ile yaşanan arbedeyi, "20 kişi bizi dövdü" şeklinde paylaşmak ancak FETÖ taktiğidir." ifadelerine yer verdi.