İYİ Parti’de istifalar durmak bilmiyor. İYİ Parti Eskişehir milletvekiliyken AK Parti’ye geçen ve benzer sebeplerle partisinden istifa ettiğini duyuran Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu sonrası İYİ Parti’nin çeşitli kademelerinde görev yapan Yüksel Alem de partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Odunpazarı’nda beklenen liste açıklandı İYİ Parti Odunpazarı’nda beklenen liste açıklandı

“Büyükşehir adayı hayal kırıklığı yarattı”

Alem açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Çok kıymetli Eskişehirli hemşehrilerim, uzun süredir yılmadan, yorulmadan Türkiye ve Eskişehir için İYİ Parti çatısı altında kuruluşundan bu zamana kadar seçim işleri başkanlığı ve teşkilat başkanlığı gibi önemli hizmetlerde görev aldım. Ancak yaklaşan 2024 yerel seçimleri öncesinde parti genel merkezinin, hiçbir şekilde il ve ilçe teşkilatlarımızla istişare etmeden açıkladığı Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı, bizlerde tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır” 

“Parti yönetiminin tepeden inme adayı”

Yüksel Alem şöyle devam etti;

“Parti yönetiminin tepeden inme aldığı bu karar, bizler için hem yıllardır verdiğimiz büyük emeklerin heba olduğu hem de İYİ Parti'de bizlerin söz hakkının olmadığı anlamına gelmektedir. Tüm bu nedenler ışığında İYİ Parti’den istifa ettiğimi büyük Türk milleti ve siz değerli hemşehrilerimle paylaşıyorum”