Yerel seçime kısa bir süre kala İYİ Parti’de Eskişehir il başkanı, Odunpazarı ilçe başkanı ve Tepebaşı ilçe başkanlığında görev değişikliğine gidildi. Partinin Eskişehir il başkanlığını yürüten Emine Edizgil, Odunpazarı Belediye Başkan Adaylığı nedeniyle görevinden istifa etti. Yerine genel merkez tarafından Serdar Ulucan atandı.


Öte yandan milletvekili Nebi Hatipoğlu ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in gündeme oturan karşılıklı tartışmaların sıcaklığı koruduğu günlerde Büyükerşen’i makamında ziyaret eden İYİ Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Zafer Tuna da görevden alınmıştı. Yine genel merkezin kararıyla Tuna’nın yerine Gürol Yer getirildi.

İYİ Parti Eskişehir’de yeni liste açıklandı İYİ Parti Eskişehir’de yeni liste açıklandı


İYİ Parti’nin Tepebaşı İlçe Başkanlığı’nda da bayrak değişimi yaşandı. Nusret Kabasakal’ın görevden alınması sonucu Görkem Yıldırım partinin yeni Tepebaşı İlçe Başkanı oldu.


Bu görevlendirmeler sonrası Serdar Ulucan, Gürol Yer ve Görkem Yıldırım, İYİ Parti genel merkezine giderek genel başkan yardımcısı Buğra Kavuncu’dan mazbatalarını aldı.