İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı adayı Hüseyin Arabacı, Eskişehir Ekspres’i ziyaret etti, partisi ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Arabacı, partilerinin il başkanlığı seçimleri ile ilgili, “Partimiz mevcut yönetimi ile önümüzdeki çok önemli olan genel seçimlere hazır değil. Bu ekiple seçimlere girersek Eskişehir’de beklediğimiz başarıyı elde edeceğimize inanmıyoruz” diye konuştu.

Hüseyin Arabacı, aday olmaya nasıl karar verdiğini şu sözlerle anlattı;

“İYİ Parti’nin kuruluşundan beri içerisindeyim. Şuanda da üst kurul delegesi olarak görev yapıyorum partide. Özellikle 2017’den bugüne geçen süreçte İYİ Parti istediğimiz ve beklediğimiz düzeyde bir yönetime kavuşamadı. Her partide olduğu gibi İYİ Parti’de de kendi iç sorunları söz konusu. Partimiz mevcut yönetimi ile önümüzdeki çok önemli olan genel seçimlere hazır değil. Bu ekiple seçimlere girersek Eskişehir’de beklediğimiz başarıyı elde edeceğimize inanmıyoruz. Dolayısıyla değişmesi, daha yeterli, daha kapasiteli, daha tecrübeli ve seçimleri daha başarılı bir şekilde bitirebilecek bir yönetime ihtiyacı var partimizin. Bu ihtiyaçtan dolayı arkadaşlarımızla birlikte oturduk onların da talebi ve tavsiyeleri üzerine il başkanı adayı olmaya ekibimizle birlikte karar verdik” dedi.

"Biz bu arkadaşların yönetim anlayışı ile aynı anlayışta değiliz"

Arabacı şöyle devam etti;

"Biz diğer aday arkadaşlarımızla beraber çalıştık, mesai de yaptık. Birbirimizi tanıyor biliyoruz zaten. ‘Partimizin menfaati gereğince her arkadaşımıza bir sorumluluk düşüyor, Türkiye’nin durumunu düşünerek daha fazla başarılı olacak bir ekibin yönetiminde birleşmek faydalı olur, buyurun gelin hep beraber yapalım bu işi’ dedik. Çünkü biz onarla aynı desteği verdik daha önce. Ben Emine hanıma da, Mehmet Ektaş olsun, Arslan Kabukçuoğlu olsun biz destek olduk, yanlarında bulunduk mesai yaptık. Yönetim anlayışları farklı tabi. Biz bu arkadaşların yönetim anlayışı ile aynı anlayışta değiliz. Onlar bize aynı desteği de vermediler. Ben şöyle bir anlayışa sahibim, tek adaylı bir seçimi doğru bulmuyorum. Farklılıklar yarışırsa çok değerli olur. Hepimiz aynı olursak zaten kıymeti olmaz. Kongrelerin çok adaylı olması partilerin gelişmesine büyümesine daha nitelikli bir hale gelmesine imkan sağlar. Yarışalım delegenin iradesine saygı duyalım” 

Çocukların beslenme çantasını da enflasyon vurdu Çocukların beslenme çantasını da enflasyon vurdu

"Bu seçim iktidar değişmeli"

Hüseyin Arabacı, 2023 seçimlerinin önemine dikkat çektiği açıklamasında, “Milletvekilliği yapmış biri olarak bu dönem özellikle il başkanlığına aday olmamın nedeni önümüzdeki seçimin Türkiye için büyük önem arz etmesidir.  Yıldan bu yana devam eden AK parti iktidarının bugün Türkiye’ye getirdiği durum açık. Ülkenin iktidardan kurtulması lazım. Bu seçim iktidar değişmeli. Türkiye hangi açıdan bakarsanız bakın iyi bir durumda değil. Biz Eskişehir’de 7 milletvekili olması durumunda 3, altı vekillik olursa 2 milletvekili hedefimiz” dedi.