İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara İl Başkanlığı için yapılan toplantıda çıkan tartışma sonrası hastaneye kaldırıldığı iddialarına parti sözcüsü Kürşad Zorlu'dan yanıt geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ankara İl Başkanlığı için yapılan toplantı sırasında çıkan tartışma nedeniyle rahatsızlandığı iddiası gündem oldu. İddialara yanıt, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan geldi. Zorlu, "Bir film senaryosundan ibaret" diyerek iddiaları yalanladı. 

10 bin polis alımı yapılacak! İşte başvuru şartları ve detaylar 10 bin polis alımı yapılacak! İşte başvuru şartları ve detaylar

Tartışma nedeniyle rahatsızlandığı iddia edilmişti 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 12 Ocak Perşembe günü akşamı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneden yapılan açıklamada Akşener'in ciddi bir probleminin olmadığı, gözlem için geceyi hastanede geçireceği belirtilmişti. Akşener'in hastaneye kaldırılması ile ilgili olarak Ankara İl Başkanlığı için yapılan toplantı sırasında çıkan tartışma nedeniyle rahatsızlandığı iddia edilmişti. Gündemde yer bulan iddiaya İYİ Parti'den açıklama geldi.

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu'dan açıklama 

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu söz konusu iddiaya ilişkin "Çok açık bir şey söyleyeyim. Genel başkanımız ipeğe sarılmış bir çeliktir. Ve onun ortaya koyduğu siyaset tarzı milletimizi kuşatan, her bir milletimize sevgi dolu yaklaşımı ve cesareti inanın yakın gelecekte ülkemizin makus talihini değiştirecek. Bu anlayış galip gelecek arkadaşlar" dedi.

Açıklamasının devamında Zorlu şunları ifade etti:

"Bir film senaryosundan ibaret" 

"Bu bahsettiğiniz şeyler bir film senaryosundan ibaret ancak. İYİ Parti büyüyen, yükselen, Türkiye'nin itici gücü olmaya şu anda başlamış ve daha da güçlenecek inşallah ve bu seçimlerden biz birinci parti olarak çıkacağız. Sayın genel başkanımız bugün genel merkezimize gelerek çalışmalarına başladı. Çarşamba günü grup toplantımızı gerçekleştireceğiz. Ve perşembe günü de genel başkanımız 26 Ocak'ta zirve öncesi 6'lı masadaki liderleri ziyaret edecek. Türkiye iyi olacak hiç kimse merak etmesin."