Derin yoksulluğun çözümsüz olmadığını, ülkenin bugün geldiği nokta iktidarın bilerek isteyerek kasten yürüttüğü politikalar olduğunu ifade eden Ünzile Yüksel, “Öncelikle genel başkanımın selamlarını iletiyorum. Kadın politikaları olarak ülke genelinde başlattığımız ‘Kapı Çal, Gönül Al’ etkinliğimizin bir bölümünü bugün Eskişehir’de gerçekleştireceğiz. Gruplarımız Eskişehir’de mahallelerde kapı çalacaklar. Asıl amacımız halkın derdini ayağına gidip dinlemek. Ülkenin yaşadığı bu derin yoksulluğa mahkûm edilmesinin kader olmadığını hepimiz biliyoruz. Birilerinin 11 maaş alıp keyif sürdüğü bir ortamdan, çocuğuna okul kıyafeti alamayan, üniversite kazandığı halde kayıt yaptıramayan aileler ve gençlerin olduğu bir zamanda bizim oturup siyaset yapmamız reva değil. Bu yüzden kapı kapı gezip dertleri dinliyoruz genel başkanımızın emriyle, hazırladığımız raporları sunuyoruz, bu derin yoksulluktan nasıl çıkılır bu adaletsiz düzen nasıl sona erer, hukuk nasıl üstün olur, bu halk bizden ne bekliyor, siyasetçilerden ne bekliyor sorusunun cevabını çözüm önerisi olarak halkımıza sunmak.” dedi.

"Gideceksiniz efendiler, gideceksiniz" 

Ekonominin dibe inmesinin, insanların yoksullaşmasının ve milyonları bulan geçici sığınmacıların ülkemizde bulunmasının tesadüfi olmadığını dile getiren Yüksel, “Sıkıntı sistemdedir, sıkıntı iktidardadır. Herkesin sus pus olduğu bu dönemde mertliğin cesaretin cinsiyette değil yürekte olduğunu gösteren Meral Akşener çıktı dedi ki; ‘ülke sahipsiz değil, bu milletin çocukları burada, bu milletin kendisi burada bu yüzden millet bizi çağırıyor’ gideceksiniz efendiler gideceksiniz.” diye konuştu.

"Öyle kuru kuru sözlerle olmuyor" 

Her hafta bir lansmanla ülkeye umut vadetmediklerini, söz verdiklerini anlatan Yüksel, “Öyle kuru kuru sözlerle olmuyor bu işler. Sözümüz olsun ki bu iş iyilerin işi çünkü kalbimle dilimiz bir bizim. Açık yüreklilikle söylüyoruz ki birileri gibi umut vadedip yalan söylüyorsak, biz de birileri gibi kandırmaya çalışıyorsak, kul hakkı yenilmesine göz yumacaksak, adaleti yok sayıp hukuku üstün kılmayacaksak Allah nasip etmesin. Bu coğrafya kolay kazanılmadı kolay kurtulmadı.” dedi.

"Siz önce seyrettiğiniz adaların hesabını verin" 

Bu sistem değişmeli diyen Yüksel, “Tek kişinin gücü herkesi bozar. Milli iradeyi hâkim kılmak için bu yola çıktık. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir diyen o güçlü ses boşuna söylemedi. Buradan sesleniyoruz, hiç kimse boşuna hayaller kurmasın, hiç kimse bizim geri adım atacağımızı düşünmesin. Kafalarına göre tarih yazıyorlar, biz biliyoruz 12 adaların ne zaman gittiğini, uşi antlaşmasının 1912’de imzalandığını biliyoruz. Beyler siz önce Yunan orada bayrak dikerken seyrettiğiniz adaların hesabını verin, orası kaya parçası dediğiniz adaların hesabını verin. Bir gece ansızın gelebilirlermiş 20 yıldır o bir gece olmadı mı? Neredeydiniz? Kimseye hikâye yazmayın. Mekânın sahipleri geldi bu iktidarı alacağız.” diye anlattı.

"Türk kadınları bu ülkeni makus talihini değiştirecek" 

Türk kadınları, bu ülkenin makus talihini bu seçim yeneceğini söyleyen Yüksel, “Umutsuzluk yok, ev bizim mekân bizim. Gelen misafirleri de yaptığımız mili güvenlik politikaları ile herkes evine sağ salim gidecek. İnşallah bir dahaki gelişimiz iktidar gelişi olacak.” dedi.