Askeri hastanelerin kapatılmasını bir FETÖ projesi veya en azından ona hizmet ettiğini söyleyen İYİ Partili Kabukcuoğlu "Avusturya’nın 34 bin askeri için 3 asker hastanesi, Almanya’nın 185 bin askeri için 5 asker hastanesi, Fransa’nın 278 bin 715 askeri için 8 asker hastanesi var. Ülkelerin hastane gemileri var hastane uçakları var bizim ordumuza kara hastanelerini bile çok gördüler. Hükümet tez elden aklını başına toplamalı. Askeri sağlık kurumlarını oluşturmalıdır" dedi.

Aradan geçen bunca zamandan sonra, askeri hastane denen kuruluşların artık yerinde yeller estiği vurgusunda bulunan Kabukcuoğlu konuşmasına şöyle devam etti;

"Bu hastanelerin yeniden Milli Savunma Bakanlığı’na devri konuşulurken; o askeri hastanelerin bugün aradan geçen 6 yıldan sonra hastane vasfını yitirdiğini söyleyebiliriz. Devir sonrası 33 hastanenin 7 tanesi müstakil kimlikli hastane, diğer 26 tanesi mevcut Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerin ek binası olarak kullanılmıştır. Bu hastanelerin ancak 6’sının bugün geri iadesi söz konusu olabilir. Hükümet askeri hastanelerin yeniden oluşturulması için imkânsızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini yerine getirmelidir"