TBMM’de sağlık personelinin özlük hakları ve sağlıkta şiddet yasaları görüşülürken   İYİ Parti’nin ve veteriner hekimlerle ilgili STK’ların , Veteriner hekimlerin uğradığı haksızlıkları dile getirirken, Ak Parti ve MHP’li milletvekillerinin muhalefeti nedeniyle veteriner hekimlerin uğradıkları haksızlıkların düzeltilemediğinin altını çizen Kabukcuoğlu "Türk Veteriner hekimlerine AK Parti iktidarı, tam bir ali cengiz oyunu oynadı. Önce sağlıkçılar tazminat almıyor diye bu meslek grubunun tazminatını kes, sonra  sağlıkçılara tazminat  koy, bu düzenlemeden veteriner hekimleri muaf tut. AK Parti bu ayak oyunları için harcadığı enerjinin yarısını ülkemizin iyiliği için harcasaydı, şimdiki halimizin iki misli olurduk" dedi. 

Anayasa Mahkemesi’nin 2006 yılında, veteriner hekimlerin yıpranma haklarını iptal ettiğini, yüce mahkemenin o tarihte sağlık personeli aynı risklerle karşı karşıya olduğu halde, herhangi bir risk primi almazken, veteriner hekimlere fiili hizmet zammı uygulanmasını yerinde bulmadığını hatırlatan İYİ Partili Kabukcuoğlu açıklamasına şöyle devam etti:

“Oysa 2018 yılında sağlık personeline 7146 kanunla fiili hizmet zammı verilmeye başlandı. Ancak veteriner hekimler için önceden verilmiş olan hak, sağlık çalışanları gerekçelendirerek iptal edilmişti. Daha sonra sağlık personelinin özlük hakları düzeltilerek, gerekli ödeme yapılmışken veteriner hekimlerin özlük haklarında hiçbir düzeltme yapılmamıştır. Konunun yeniden TBMM Gündemine alınıp veteriner hekimlerinin uğradıkları hak kaybının düzeltilmesi için İYİ Parti hazırdır.”