Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Odunpazarı Kent Konseyi’nin misafiri olarak kentimizde bulunan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ile Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’yu  ağırladı.
Başkan Ataç’ın makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Ataç ve konukları, belediyecilik çalışmaları üzerine sohbet ederek görüş alışverişinde bulundu. Başkan Ataç konuklarına Tepebaşı Belediyesi’nin çalışma ve projeleri hakkında da bilgiler aktardı.

“Bu şehirde kültür, sanat, vizyon var”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Eskişehir’e her geldiğimizde hayranlığımızı gizleyemiyoruz. Çünkü gerek şehrin sonradan güzelleşmesi gerek başkanlarımızın vizyonu insanda şöyle bir his uyandırıyor; acaba bu şehirde yaşayanlar, kendilerini ne kadar şanslı hissediyor? Birazcık onları başka şehirlere götürüp gezdirmekte fayda var. Çünkü şu anda Türkiye’de beton üzerine kurulu bir siyaset var, şehrin gelişmesini sadece yükselen binalar olarak değerlendiriyorlar. Ama bu şehirde kültür, sanat, vizyon var. O açıdan gelin Eskişehir’i mutlaka görün diyorum” diye konuştu.

“Ahmet Başkanımızın 20 yıllık deneyimini aktardığı bir gün oldu”

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise “Bizim için burada olmak çok kıymetli çünkü Ahmet Başkanımızın 20 yıllık deneyimini aktardığı bir gün oldu. Öğrendiklerimiz, gördüklerimiz açıkçası bizleri büyüledi. Bu tecrübelerin her birinden feyz alarak adım atıyor olmak aslında arkamızda ne kadar güçlü liderler olduğunun da kanıtı. Umarım kendi şehirlerimize onlar gibi güzel eserler yapmak, bizlere de nasip olur” sözlerini kullandı.

“Rüya gibi bir şehir diyebiliriz”

Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise “Sevgili Ahmet Başkanımıza konukseverliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Aslında Denizli’den Eskişehir’i takip ediyoruz. Eskişehir’de yapılanları, Büyükerşen Hocamız başta olmak üzere merkez ilçe ve ilçe belediye başkanlarımızı, sosyal demokrat başkanlarımızın yaptıklarını Denizli’mizde de anlatıyoruz. Birlikte değerlendirmeler yapıyoruz, örnek projeleri alıp bizler de ilimizde, ilçemizde gerçekleştiriyoruz. Eskişehir epeyce bir yol katetti 20 yılda. Yapılanlar, projeler, sanata ve kültüre yapılan yatırımlar çok güzel. Eskişehir insanının konukseverliğine de hayran kaldım. Gerçekten rüya gibi bir şehir diyebiliriz. Bunda tabi emek veren bütün başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Ataç da konuklarına ziyaretleri için teşekkür ederken başarı dileklerini de sundu. Ziyarette Tepebaşı Belediye başkan yardımcıları ve Tepebaşı Belediye Meclis Üyesi Zeynep Çetin de yer aldı.