Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde her milli bayramda aynı beceriksizlik. Geçen yılki mesajda da aynı yanlış yapılmış. Bu bayram ki yapılan ilk değilmiş.

Kaymakamlığın geçen yılki 19 Mayıs kutlama mesajında da Atatürk'ü yazmayı beceremediği ortaya çıktı. Seyitgazi ilçesinde Kaymakamlık tarafından hazırlanan kutlama mesajında Atatürk'ün ismini yazmayı bir türlü beceremeyenler geçen yıl da aynı tavrı sergiledi. İlçe de büyük yankı uyandıran olaya tepki gösteren vatandaş "Bu kadarına da pes doğrusu" demekten kendini alamadı.

Seyitgazi İlçe Kaymakamlığına tepki giderek büyürken, geçen yıl ki kutlamalarda da aynı olayın yaşandığı ortaya çıktı. Bir süre önce Seyitgazi İlçe Kaymakamlığı görevine atanan Kutsal Baytak'ın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda Atatürk'ün ismi girişte 'Atatark' olarak yazılırken, mesajın detayında da 'Atakürk' olarak yazıldı. Kaymakamlığın paylaşımındaki yazım hataları mesajın içeriğini dikkatli okuyan vatandaşlar tarafından tepki çekti. Gelen yoğun tepkinin ardından sadece Atatürk'ün isminde yapılan hatalar, kamuoyundan özür dilendikten sonra düzeltildi.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir'e geliyor Enerji Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir'e geliyor

Geçen yıl da beceremedikleri ortaya çıktı 

Bir türlü Atatürk yazmayı beceremeyenlerin geçen yıl da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı öncesi yayınlanan Kaymakam Kutsal baytak imzalı kutlama mesajında aynı tavrı sergilediği ortaya çıktı. Milli bayram kutlama mesajlarında Atatürk isminin sürekli yanlış yazılmasına isyan eden Seyitgazi ilçe sakinleri "Birileri gelip de bu mesajı hazırlayanlara yazmayı öğretsin. Her milli bayramda özellikle Atatürk isminde yapılan hataları kabul etmiyoruz. Bu kadarına da pes doğrusu" demekten kendilkerini alamadılar. 

Kaymakamlığın geçen yıl ki mesajda 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında da Atatürk yerine 'Ataturk' yazıldığı görülüyor.