Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da dayanışma, birlik ve beraberlik duygusunu yaşatmayı sürdürüyor. Odunpazarı Belediyesi bu kez iftar sofrasını Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi’nde bulunan toprak sahaya kurudu. İftar Programına Büyükdere, Gültepe, Yıldıztepe ve Göztepe Mahallesi sakinleri katıldı. Yaklaşık 5 bin kişi ile buluşan Başkan Kurt’a, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan da eşlik etti. 

Vatandaşlar Başkan Kurt’a teşekkür etti

İftar saatinden önce alana giden Başkan Kurt, yemek sırasında olan vatandaşları ziyaret ederek, halini hatırını sordu, hayırlı Ramazanlar diledi. Alanda bulunan gençler ve çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Kurt, onlarla uzun uzun sohbet etti. İftar programında oruçlarını açan vatandaşlar, verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Kurt'a teşekkür etti. İftar programında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurt vatandaşın halini hatırını sordu, uzun uzun sohbet etti. İftarını vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kurt, iftardan sonra da vatandaşlarla sohbet etmeyi sürdürdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kurt, vatandaşın fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmeyerek bol bol fotoğraf çektirdi.

Nadir Küpeli’den Ahmet Ataç’a hayırlı olsun ziyareti Nadir Küpeli’den Ahmet Ataç’a hayırlı olsun ziyareti

“Ramazanlar birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir”

İftar programında konuşan Başkan Kurt, tutulan oruçların kabul olmasını diledi. Ramazanların birlik, beraberlik ve dayanışma günleri olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Bu günlerde dayanışmaya çok daha fazla ihtiyacımız var. Çünkü ekonomik durum hiç de iç açıcı değil. Ülke iyi yönetilemiyor. Ülke iyi yönetilemediği için de Türk parasının satın alma gücü çok düştü. Ve artık insanlarımız yoksulluk, açlık sınırının altında gelir elde eder duruma geldi. Bunun doğru olmadığını, bu yönetim tarzının bu sonucu doğurduğunu her ortamda vurgulamaya çalışıyorum” dedi. 

9 ay önce doların 18 lira olduğuna dikkat çeken Başkan Kurt, şimdi doların 33 lira olduğunun altını çizdi. “9 ay önce mazot 19 liraydı, bugün 43 lira. Demek ki bu 9 ayda hiçbir şey iyileşmedi. Daha da kötüleşti, daha da olumsuzlaştı. Faiz oranını sıfıra indireceğim derken bugün faiz oranları yüzde 60'ların üstüne çıktı. Bu ekonomik mantık, bu hukuki anlayış sona ermelidir. Bunun da yolu 31 Mart seçimlerinde hükûmete ihtar çekmektir, uyarı vermektir. Dur artık, yanlış yapıyorsun demektir. Bu doğrultuda oylarınızı Cumhuriyet Halk Partili adaylara, Odunpazarı'ndaki Kazım Kurt'a, Tepebaşı'nda Ahmet Ataç'a, Büyükşehir'de Ayşe Ünlüce'ye vermenizi diliyorum” diye konuştu.

“Her gün Emek Mahallesinde iftar yemeği düzenlenecek”

Yıl boyunca Erenköy Mahallesi’nde bulunan Aşevi ve Yıldıztepe Mahallesi Erdal İnönü Halk Merkezi Aşevi Yemek Dağıtım Noktasında her gün iki öğün 3 çeşit sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşan Odunpazarı Belediyesi, bu hizmetini Ramazan Ayında da sürdürüyor. 4 mahallede de 1000’er kişilik sabit iftar çadırları açan Belediye Başkanı Kazım Kurt, ayrıca mahallelerde de iftar programları düzenliyor. Başkan Kurt, 20 Mart Çarşamba gününden itibaren her gün Emek Mahallesi Atasoy Sokak NO:29’da (Emek Mahallesi Kapalı Pazar Yeri yanı) bulunan İlk Adım Düğün Salonunda iftar yemeği düzenleyecek.