Yıl boyunca Erenköy Mahallesi’nde bulunan Aşevi ve Yıldıztepe Mahallesi Erdal İnönü Halk Merkezi Aşevi Yemek Dağıtım Noktasında her gün iki öğün 3 çeşit sıcak yemeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarla paylaşan Odunpazarı Belediyesi, bu hizmetini Ramazan Ayında da sürdürüyor. 4 mahallede de 1000’er kişilik sabit iftar çadırları açan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ayrıca mahallelerde de iftar programları düzenliyor. Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi tarafından Gündoğdu Mahallesi’nde düzenlenen İftar Programına katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Eskişehir Büyükşehir Belediye (EBB) Başkan Adayı Ayşe Ünlüce, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, Eskişehirli sevilen sinema sanatçısı Nuri Alço’nun da yer aldığı İftar Programına, yaklaşık 3 bin Gündoğdu sakini katıldı. 

Eskişehir Hacı Bektaş’tan Ünlüce’ye tebrik ziyareti Eskişehir Hacı Bektaş’tan Ünlüce’ye tebrik ziyareti

Vatandaşlardan Başkan Kurt’a teşekkür

İftar programında oruçlarını açan vatandaşlar, verilen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Kurt'a teşekkür etti. İftar programında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurt ve Ayşe Ünlüce, vatandaşın halini hatırını sordu, uzun uzun sohbet etti. İftarını vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Kurt ve Ünlüce, iftardan sonra da vatandaşlarla sohbet etmeyi sürdürdü. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Başkan Kurt ve Ünlüce, vatandaşın fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmeyerek bol bol fotoğraf çektirdi. 

“Bıraksınlar burayı Eskişehir'in en iyi mahallesi yapalım”

Herkese hayırlı Ramazanlar dileyen Başkan Kurt, “Allah, kabul etsin. Ramazan ayları, dayanışma ayları. Bu dayanışmada bizimle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu mahallenin afet riskli alan ilan edilerek kilitlenmesine sebep olanlardan hesap sormak lazım. 2012’de bu bölgeyi afet riskli alan ilan ettirip dönüşümünü yapmayanları, Allah ne biliyorsa öyle yapsın. Biz, yoksul insanların, dar gelirli insanların evlerinin başına yıkılmasını istemiyoruz. Gelin biz bu planı birlikte yapalım. Gelin seçimden sonra Ankara'ya beraber gidelim. Gerekiyorsa Sarayın önünde yatalım. Gündoğdu Mahallesinin dönüşümünü sağlamayanlardan hesap soralım. Gündoğdu Mahallesi'ni bu hale getirenler, hesap versin. Eğer 13 yıldır bir çivi dahi çakamıyorsanız bunun sebebi Adalet ve Kalkınma Partisi'dir. 31 Mart'ta Adalet ve Kalkınma Parti’nden sizler hesap sorun. Sizin bu mahallede böyle kötü koşullarda yaşamanıza sebep olan bunlardır. Gündoğdu Mahallesi, Burhan Sakallı zamanında Afet Riskli Alan ilan edildi ve yetki Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na geçti. Ne yapıyor ne de bizim yapmamıza izin veriyor, bıraksınlar biz yapalım. Bıraksınlar burayı Eskişehir'in en iyi mahallesi yapalım. Gelin bize destek verin. Bu konuda bizimle birlikte olun”  

“Dengeli büyüme modelini hayata geçireceğiz”

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ile birlikte Gündoğdu Mahallesi’nin çehresini değiştirmek için birlikte hareket edeceklerini söyledi. Kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla Gündoğdu Mahallesi’ndeki vatandaşların hayatına değer katmak için çalıştıklarını söyleyen Ayşe Ünlüce, “Gündoğdu Mahallesi’nde başlayacak olan dönüşümle dengeli büyüme modelini hayata geçireceğiz. Gündoğdu kentin örnek mahallelerinden biri haline gelecek” dedi.