Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı’nda bulunan fabrika ve iş yerlerini ziyaret ediyor. İşçi ve emekçilerle bir araya gelen Başkan Kurt, onlarla ekonomiden yerel seçimlere birçok konuda sohbet ediyor. İşçilerin ve emekçilerin taleplerini, dertlerini dinliyor, sorularına cevap veriyor. Başkan Kurt, son olarak Baycan Elektrik Müteahhitlik Sanayi ve Ticaret Aş; Balbaylar Prefabrik ve Konteyner Fabrikası ile Aktaş İhtiyaç Maddeleri Gıda İnşaat San. Ve Tic. Ltd. Sti.’yi ziyaret etti. 

Başkan Kurt’un ilk adresi Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Baycan Elektrik oldu. Burada yoğun ilgi ile karşılanan Başkan Kurt, fabrikayı gezerek işçilerle sohbet etti, işlerinde kolaylıklar diledi. Başkan Kurt, Baycan Elektrik Genel Müdürü Engin Yılmaz ve Baycan Elektrik emekçilerine konukseverlikleri için teşekkür etti. Başkan Kurt’un bir sonraki adresi 75. Yıl Mahallesi EMKO Sanayi Sitesi’nde bulunan Balbaylar Konteyner oldu. Evren Balbay ve Balbaylar Konteyner emekçileri ile bir araya gelen Başkan Kurt, Evren Balbay ve emekçilere sıcak sohbetleri ve ev sahiplikleri için teşekkür etti. Başkan Kurt’un son adresi 75. Yıl Mahallesi ESTİM Toptancılar Sitesi’nde bulunan Aktaş Gıda oldu. Ramazan Aktaş ve Aktaş Gıda emekçileriyle bir araya gelen Başkan Kurt,  Ramazan Aktaş ve Aktaş Gıda emekçilerine konukseverlikleri için teşekkür etti.

AK Partili Kepez’den şok sözler: Park yeri bulamıyoruz Allah’a şükür AK Partili Kepez’den şok sözler: Park yeri bulamıyoruz Allah’a şükür

“Genel seçim havasında bir yerel seçim” 

Ziyaretleri sırasında işçi ve emekçilere seslenen Başkan Kurt, yerel seçimlerin önemine dikkat çekti. 31 Mart Yerel Seçimlerinin genel seçim havasında gerçekleştiğini dile getiren Başkan Kurt, 14 Mayıs'ta ve 28 Mayıs'ta bir seçim yaptık, bugün o seçimin sonucunu yaşıyoruz. 14 Mayıs'ta ya da 28 Mayıs'ta mazotun fiyatı kaç liraydı, şimdi kaç lira? Ekmeğin fiyatı kaç liraydı, şimdi kaç lira? Ya da diğer temel gıda maddelerindeki enflasyona bakarsanız, bunun sorumlusunun merkezi yönetim olduğunu bilirsiniz” dedi. 

“Yaratırız, çalışırız ve doğru işler üretiriz” 

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, o şehre herhangi bir şey gelmez” sözlerine de değinen Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “25 yıldır Yılmaz Büyükerşen, 20 yıldır Ahmet Ataç, 10 yıldır da Kazım Kurt olarak Eskişehir’de çok iş yaptık. Bizim yaptığımız işleri engelleme şansları olmadı, olamaz. Çünkü kanun belli, bizim bütçemiz belli. Biz kendi bütçemizi kendimiz yaratıyoruz. Belediyelere merkezi hükümetten gelen para bizim bütçemizin yarısı bile değil. Geri kalan tarafını biz kendimiz yaratıyoruz zaten. Bütün büyükşehir belediyelerine toplamda merkezi hükümet 283 milyar lira para gönderdiklerini açıkladılar. Otuz Büyükşehir Belediyesi'ni düşünün. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tek başına bütçesi 600 milyar lira. Dolayısıyla merkezi hükümetin bizi engelleme şansı az. Biz yaratırız, çalışırız ve doğru işler üretiriz. Sonuçta da böyle bir Eskişehir ortaya çıktı. Kütahya'ya, Afyon'a gittiğiniz zaman Eskişehir'in farkını görürsünüz”