Gürkan Hacır programda şu ifadelere yer verdi;

Eskişehir bizim Taksim Meydanı’nda çok ayrıntılı incelediğimiz bir il. Tüm detaylarına neredeyse hakimiz. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt var, değişimciydi o. Genel merkezci oldu artık” 

Gazeteci Barış Yarkadaş ise Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile ilgili, “Artık iktidar, kazanır seçimi” yorumunda bulundu. 

İYİ Parti Odunpazarı’nda beklenen liste açıklandı İYİ Parti Odunpazarı’nda beklenen liste açıklandı

“Kazım Kurt risk aldı”

Bizim TV Genel Yayın Yönetmeni Şaban Sevinç de Kurt’a övgü dolu sözlerde bulunarak, “Hakkını verelim eski milletvekili eski CHP’li. 2011’de milletvekilliği yapmış iki dönemdir de Odunpazarı Belediye Başkanı ama risk aldı. Kemal Bey kazansaydı kurultayda önümüz dönem aday gösterilmezdi, CHP’deki anlayışı hepimiz biliyoruz. Kazanır seçimi ama Kemal Bey kalsaydı aday gösterilmezdi, çünkü genel başkan değişmeli dedi. Bu bir siyasetçi için büyük riskti ve riski aldı, sokağın sesini dinledim diyor. Risk aldı. Büyükşehir Belediye Başkanlığına da niyeti var, genel başkan da gençleşti artık” diye konuştu. 

“Kartlar değişti”

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ün, “Ama yayında Büyükerşen de adayım demişti” demesi üzerine, Gazeteci Gürkan Hacır, “Ama kartlar değişti. Müzik değişti, dans değişiyor” yorumunda bulundu.