Odunpazarı Belediyesi’nde göreve geldiği günden beri “Kadınları ve Çocukları Mutlu Bir Odunpazarı” için çalışan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, vizyon projelerde yer alan sözlerini yerine getirmeyi sürdürüyor. Başkan Kurt, Odunpazarı’nın çeşitli mahallelerine 8’i tam zamanlı olmak üzere toplam 16 kreş açtı. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini ise Vadişehir Mahallesi’ne açılacak. Vadişehir Mahallesi Bamsi Sokak’ta bulunan kreşe Şerife Aysel Erkara adı verdi.  Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin açılışı 20 Mart Çarşamba günü saat 14.00’de yapılacak. 

6 sınıf 120 çocuk kapasiteli 

Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi, Lütfü Yüksel Yaşlı Bakım Merkezi ve Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi ile aynı alanda bulunuyor. Yaklaşık 120 çocuğun tam zamanlı okul öncesi eğitimi alacağı kreşin, 6 sınıfı olacak. 

Saadet Partisi heyetinden Ayşe Ünlüce’ye tebrik Saadet Partisi heyetinden Ayşe Ünlüce’ye tebrik

“Kaliteli, laik, bilimsel ve eşit eğitimi savunuyoruz”

Tüm çalışmalarda olduğu gibi Şerife Aysel Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nin çalışmalarıyla da yakından ilgilenen Başkan Kurt, hemşehrilerine verdiği kreş sözünün arkasında olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan ‘tasarruf genelgesinin’ yerel yönetimlere kreş yapmayı yasakladığını vurgulayan Başkan Kurt, “Biz bu genelgenin yasağına rağmen kreş yapmanın yolunu bulduk. Odunpazarı’nın 17’nci kreşini 20 Mart Çarşamba günü saat 14’te açacağız. Açılış törenine tüm hemşehrilerimiz davetlidir. Şerife Erkara Gündüz Bakımevi ve Kreşi başta çocuklarımız ve anneleri olmak üzere tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.