Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Kurt, son olarak Emek Mahallesi ve Orhangazi Mahallesini gezdi. Emek Mahallesi’nde Ertaş Caddesi üzerinde bulunan iş yerlerini ve kahveleri ziyaret eden Başkan Kurt, Orhangazi Mahallesi’nde ise kahveleri gezdi. Ertaş Caddesi’nde esnafla sohbet eden Başkan Kurt, esnafın derdini dinledi. Esnafa hayırlı Ramazanlar ve işler temennisinde bulundu. Daha sonra Orhangazi Mahallesine giden Başkan Kurt, mahallede bulunan kahveleri gezdi. Esnafın ve vatandaşın derdini dinleyen Başkan Kurt, vatandaşlarla çay içti. Vatandaşın da esnafın da taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Mahalleleri gezerek mahalle esnafı ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyleyen Başkan Kurt, esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin yoksulluk olduğunu vurguladı. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye zam geldiğinin belirten Başkan Kurt, “Yılbaşında asgari ücrete gelen zamlar çoktan eridi. Emeklilerin hali ortada. 10 bin lira ile hatta bazı emeklimiz o kadar bile almıyor, geçinmeye çalışıyor. Bugün asgari ücret yoksulluk sınırına ulaştı. Ramazan Ayı gelmeden ete ve tavuğa 1 haftada 3 kez zam geldi. İnsanlar bulguru, pirinci, mercimeği avuç hesabıyla alıyor. Sebzenin, meyvenin ise yanına yaklaşılmıyor. Tüm bunların tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” dedi. 

Eskişehir Büyükşehir Meclisi'nde yeni görevler belirlendi Eskişehir Büyükşehir Meclisi'nde yeni görevler belirlendi

Mahalle sakinleri ve esnaf, Başkan Kurt’un ziyaretinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, kendilerine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler.