Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı esnafı ile bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Emek Mahallesinde bulunan esnafı ziyaret eden Başkan Kurt, esnafla sohbet etti, esnafın derdini dinledi. Esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu. Emek Mahallesi’nde tek tek işyerlerine giren, kahvehaneleri ve parkları gezen Başka Kurt, esnafın ve vatandaşın derdini dinledi. Başkan Kurt, adeta bir dokunup, bin ah işitti. 

Zamların ardında Türkiye’nin kötü yönetilmesi var”

Esnafın da vatandaşın da en büyük derdinin ülkede yaşanan derin ekonomik kriz olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “28 Mayıs'ta 18 lira olan mazot, bugün 43 lira. Temel gıda maddelerinden, deterjana kadar her şeye fahiş zamlar geldi. Yüklü gelen elektik, doğalgaz faturaları esnafın da vatandaşında da belini iyice bükmüş. Olmayan parayla, vatandaş da esnaf da ne yapsın? Ekonomik krizin de zamların da tek bir nedeni var, o da Türkiye’nin yanlış ekonomi politikası. Türkiye’nin tarım politikası olmadığı için daha önce ülkemizde üretilmesinden gurur duyduğumuz bakliyat ürünlerini, sebze ve meyveyi ithal eder olduk. Sebzenin, meyvenin yanına yaklaşılmıyor. Bütün sorunların altında da Türkiye’nin kötü yönetilmesi yatıyor. 31 Mart, hükümeti uyarmak, hükümeti frenlemek ve yanlış politikalarını engellemek için önemli bir gün” dedi.  

Ahmet Ataç duyurdu: Öğrencilere örnek destek Ahmet Ataç duyurdu: Öğrencilere örnek destek

Emek Mahallesini gezen Başkan Kurt’a esnaf ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Başkan Kurt ile fotoğraf çektirmek isteyen esnafın ve vatandaşın talebini yerine getiren Başkan Kurt, bol bol fotoğraf çektirdi.