Kazım Kurt mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını coşku ve gurur içinde kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Milletimizin özgürlük, eşitlik ve bağımsızlık tutkusunun taçlandığı bu büyük günü gurur ve sevinçle karşılıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük sevdasıyla kurduğu bu büyük miras, bize birçok değeri armağan etti. Bizler, Odunpazarı Belediyesi olarak, Cumhuriyet’in bu önemli dönüm noktasını kutlarken, geçmişten aldığımız güçle, geleceğe daha umut dolu bakıyoruz. 

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, her birimiz ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmaya devam edelim. Eğitimden sağlığa, kültürden sanata, her alanda daha ileriye gitmek için birlik olalım. Odunpazarı’nın güzelliklerini koruyarak, çocuklarımıza daha yaşanabilir bir gelecek bırakmak en büyük sorumluluğumuzdur.

Adliye önünde belediye başkanlarına bir tuhaf tepki Adliye önünde belediye başkanlarına bir tuhaf tepki

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını coşkuyla kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş, demokratik ve laik Türkiye ideallerine sıkıca bağlı kalarak, birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlara yürümek temennisiyle, tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlu olsun, nice yüzyıllara”