Kredi Yurtlar Kurumu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un konuşması sırasında araya giren AK Parti Meclis Üyesi Murat Özcan ile Kurt arasında tartışmalar yaşandı. Mecliste konuşan Özcan, “Bugün çok tahrikkar konuşuyorsunuz, biz mazlumdan yanayız, bize garibanlar oy veriyor” dedi. 

Kurt ise Özcan’a yanıt olarak, “Tahrik olma biz hiç tahrik olmadık. Bakış açınızı değiştirin ezilenden yana yoksuldan yana bakın. Oy aldığımız yerlere bakın. Bugün gerçekten sizi tanımakta zorlanıyorum. Ne oldu adaylıkta bir sıkıntı mı var yoksa, bugün agresifsiniz” diye konuştu. 
    
Meclis Toplantısında konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Önce tahammül meselesinden başlamam gerekiyor. Odunpazarı Belediye Meclisi’nde herkes istediğini konuşabilir. Biz buna tahammül ederiz. Tahammül edilemeyen yerler, sesinizin kısıldığı yerler başka yerler. Siz kendi kongrelerinizde, kendi toplantılarınızda konuşamıyorsunuz. Odunpazarı Belediyesi’nde rahat rahat konuşun. Bizim kongrelerimizde tartışmalar olur, konuşmalar olur, siz ‘biz niçin tartışamıyoruz’ diye soramıyorsunuz bile. Kredi Yurtlar Kurumu’na bir sorun vardır. Bu sorun Eskişehir’e de yansımıştır ve iki çocuğumuz intihar etmiştir. Bunun üstüne gidilmesi, araştırılması gerekir. Kredi Yurtlar Kurumu ile ilgili verdiğiniz sözler sayılarla çelişkilidir. Eskişehir’de toplam öğrenci sayısı 80 bin civarında ama kredi yurtlar kurumunun yatak kapasitesi 16 bindir. 64 bin çocuk dışarıdadır. 64 bin çocuk mecburen ev arıyor” diye konuştu. 

İYİ Partili Ulucan: Eskişehir’de en az dört belediyeyi alacağız İYİ Partili Ulucan: Eskişehir’de en az dört belediyeyi alacağız

Kurt’tan Sakallı’ya gönderme: Sizin yapamadıklarınızı biz yaptık

Önceki dönem Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı sonrası yaşanan sorunları aktaran Kurt, “Odunpazarı’nda 10 yıl bizden önce yönetimde bulundunuz.  Bütçeyi çok doğru kullandığınızı söylediniz. Ben Odunpazarı Belediyesi’ne geldiğim zaman şunu gördüm, belediyede en az 13 tane müteahhit vardı. Odunpazarı Belediyesi’nin burasının dışında bütün kullandığı alanlar kiralıktı ve Odunpazarı Belediyesi’nin bütün araçları kiralıktı. Biz bunun doğru olmadığını düşündük ve şu anda Odunpazarı Belediyesi’nin tüm araçları kendi mülküdür, tüm kullandığı binalar kendi mülküdür. İki tane halk merkezimiz dışında kiralık yerimiz yoktur. Gelir getirici çok alan yarattık, sizin yapamadığınız işleri biz yaptık. Şu anda tarihi bölgede ‘restore ettik, halka kazandırdık’ dediğiniz yerlerin içerisinde bir tane halkın kullandığı yer gösterebilirseniz bana ben sizi kutlarım. Gösterin. Buradan almışsınız, Türk Dünyası Vakfı parayı vermiş, siz de götürüp bir yandaşa kiralamışsınız. Hatta bazılarını satmışsınız, biz geri aldık. Bunlarla ilgili bütün değerlendirmeleri halkımız yapıyor” dedi.