Hatipoğlu: 'Şehirdeki yol nasılsa köylerdeki yol da öyle olacak' Hatipoğlu: 'Şehirdeki yol nasılsa köylerdeki yol da öyle olacak'

Bugüne kadar Odunpazarı’na 9 halı saha, spor kompleksi ve spor parkı kazandıran Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, gençlerin yarınlara sağlıkla adım atmalarını sağlayacak spor yatırımları yapmaya devam ediyor. “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli yüksek seviyeli muhafızlar ister.’ ilkesinden yola çıkan Başkan Kurt, Seyitgazi Belediyesi’nin desteği ile Seyitgazi’nin Cevizli Mahallesi’ne halı saha yaptı. 

“Halkçı belediyelerin işi” 

Seyitgazi Cevizli Mahallesi Halı Sahasının açılışı, 24 Aralık Pazar Günü saat 14.00’de yapılacak. Odunpazarı Belediyesi’nin halkçı ve sosyal bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Kurt, Bu anlayış doğrultusunda hareket ettiklerini söyledi. Belediyeler arası dayanışmanın da sosyal belediyeciliğin bir parçası olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Yoksul gençlerimizin, kırsal alanda bulunan mahallelerdeki gençlerimizin ve çocuklarımızın ücretsiz olarak futbol oynayabileceği alanları yapmak halkçı belediyecilerin işidir. Seyitgazi Belediyemiz ile birlikte Bora Grup, Orakçı, Ergit ve Özel Şehir Koleji’nin sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz halı sahamız, Seyitgazi’mize ve Eskişehir’e hayırlı olsun. Ben tüm hemşehrilerimizi Pazar günü saat 14.00’de yapacağımız açılışımıza devam ediyorum” dedi.