Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Odunpazarı genelinde ziyaretlerini sürdürüyor. Odunpazarı’nı mahalle mahalle, cadde cadde gezen Başkan Kurt, son olarak Kanlıkavak Parkı’na gitti. Kanlıkavak Parkını gezerek parkta bulunan gençlerle bir araya gelen Başkan Kurt, gençlerle sohbet etti. Gençler Başkan Kurt’a yoğun ilgi gösterdi. Gençlerin halini hatırını soran Başkan Kurt, gençlerle bir süre sohbet etti. Gençlerin taleplerini dinlerdi, sorularına cevap verdi. 

Kazım Kurt: Yeni dönemde daha çok çalışacağız Kazım Kurt: Yeni dönemde daha çok çalışacağız

Başkan Kurt gençlere Odunpazarı’nda yaptıkları çalışmaları anlattı. Yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi de veren Başkan Kurt, gençlerle ilgili çalışmalarını 3 gençlik merkezi ile sürdürdüklerini söyledi. Geleceği gençlerle inşa ettiklerini belirten Başkan Kurt, gençlik merkezlerinde bugüne kadar 250 atölye ile 99 bin gence hizmet verdiklerini anlattı. 

Gençlere hizmet vermenin kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Yeni dönemde Vadişehir Mahallemize yeni bir Gençlik Merkezi açacağız. Gençlerin bir araya gelerek sosyalleşmesi ve fikir üretmesi bizim için önemli. Biz gençlerin bir araya gelmesinden korkmuyoruz. Aksine onlar buluşsun, sosyalleşsin, fikir üretsin hatta fikirlerini tartışsın istiyoruz. Bu nedenle Odunpazarı’nda 3 gençlik merkezi açtık. Uluslararası Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’ni düzenliyoruz. Tüm bunların yanı sıra Dilek Mercan Kız Öğrenci Misafirhanesi, 28 Halk Kütüphanesi, 18 Halk Merkezi, spor atölyeleri, ücretsiz spor merkezi ve halı sahalarımızla da gençlerimizin yanındayız. Odunpazarı Belediyesi olarak; geleceği gençlerle birlikte inşa ediyor, Odunpazarı’nda birlikte büyüyoruz” dedi. 

31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerin önemine de değinen Başkan Kurt, gençlerden yaşadıkları şehre ve geleceklerine sahip çıkarak sandığa gitmelerini istedi. Başkan Kurt, gençlerden Odunpazarı’nda kendisine, Tepebaşı’nda Ahmet Ataç’a, Büyükşehir de ise Ayşe Ünlüce’ye destek olmalarını istedi.