Odunpazarı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Kazım Kurt, Odunpazarı Bölgesinde bulunan kırsal mahalleleri ziyaret ediyor. Başkan Kurt, son olarak Türkmentokat, Yürükkaracaören ve Kanlıpınar Mahallelerini ziyaret etti. Başkan Kurt’un ilk adresi Türkmentokat Mahallesi oldu. Türkmentokat Mahalle Muhtarı Ali Osman Güzel ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, Türkmentokat Mahallesi’nin ardından Yürükkaracaören Mahallesi’ne gitti. Burada Yürükkaracaören Mahalle Muhtarı Ahmet Savi ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Kurt, ardından da Kanlıpınar Mahallesi’ne gitti. Başkan Kurt burada Kanlıpınar Mahalle Muhtarı Erdal Çeliktaş ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi. 

Eskişehir Otogarı'nda sanal bilet tartışması Eskişehir Otogarı'nda sanal bilet tartışması

“Yeni dönemde kırsal mahallelere daha fazla ağırlık vereceğiz”

Gittiği mahallelerde mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Kurt, onların istek ve dileklerini dinledi. Mahalle sakinlerine sıcak ev sahiplikleri için teşekkür eden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi’nin kırsal mahallelerde yaptığı çalışmaları anlattı. 

Odunpazarı Belediyesi’nde beşikten mezara kadar 24 saat hizmet eden bir mantığa sahip olduklarını belirten Başkan Kurt, kreşler, spor alanları yaptıklarını söyledi. Büyük yatırımlarla yaşlılar için bakım merkezleri yaptıklarını kaydeden Başkan Kurt, “Esas olarak halka dokunacak, o bölgenin ihtiyacını giderecek işleri yapmaya çalıştık. Tasarruf yaparak, doğru yere yatırım yaptık” dedi. 

Odunpazarı Belediyesi olarak tarımsal ekonomiyi desteklemek amacıyla Kalkanlı Mahallesi’ne Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi kurduklarını anlatan Başkan Kurt, bu merkezde bulunan deneme alanlarında çeşitli bitkilerin denemelerini yaptıklarını söyledi. 

Çiftçilere bitkisel ve hayvansal üreticilik konularında eğitimler verdiklerini belirten Başkan Kurt, Yeni Çeşit Deneme ve Çiftçi Eğitim Merkezi’nde, bölgede tarımı yapılabilecek yeni çeşitlerin denemelerinin de yapıldığını ifade etti. Bu denemelerin sonuçlarını tarla başında üreticiye gösterilerek, yetiştiriciliği konusunda eğitimler vereceklerini kaydeden Başkan Kurt, yeni dönemde kırsal mahallelere daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi. 

Yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler veren Başkan Kurt, “Sizden Odunpazarı Belediye Başkanı olarak beni, Tepebaşı Belediyesi’nde Ahmet Ataç’ı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olan Ayşe Ünlüce’yi desteklemenizi diliyorum” diye konuştu.