Anadolu Üniversitesi sporcuları Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından düzenlenen müsabakalarda Eskişehir’i başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Karate müsabakaları ve bilek güreşi Türkiye Şampiyonası’nda elde edilen başarılar ile Anadolu Üniversitesi sporcuları toplamda yedi madalya ve bir kupa kazandı.

Beklenen Eskişehirspor buluşması gerçekleşti Beklenen Eskişehirspor buluşması gerçekleşti

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde düzenlenen TÜSF Ünilig karate müsabakasında, İrem Durmaz, Simay Durmaz, Zeynep Beyza Coşkun ve Birsu Gaye Özyazmacı’dan oluşan Anadolu Üniversitesi kadın karate takımı Türkiye üçüncüsü olarak kupa kazandı. 

Aynı zamanda Ferdi Kumite kategorisinde 61 kilogramda İrem Durmaz, Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya, 50 kilogramda Simay Durmaz ise Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazanarak Anadolu Üniversitesini gururlandırdı. 

Eskişehir Gençlik ve Spor Bakanlığı Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen bilek güreşi Türkiye Şampiyonası’nda ise 75 kilogram sol kolda Anadolu Üniversitesi sporcusu Emirhan Işık altın madalya alarak Türkiye Şampiyonu oldu.