Köksal, sağlık sistemi ilgili açıklamalar yaptığı toplantıda, “Üyelerimizin menfaatleri için korkusuzca, inandığımız doğrular çerçevesinde sürekli çalışmalar yapıyoruz. Üçüncü dönemimize başladık,  12 yıldır bir fiil sağlık çalışanlarının dertleriyle dertleniyoruz. En çok bedel ödeyen meslek grubu sağlık çalışanları. Bizler Türkiye’de son dönemde anlaşılmadığımızı düşünüyoruz. Bizlerin sıkıntıları düzgünce dile getirilmiyor. Pandemi sürecinde almadığımız ücretler üzerinden paragöz ilan edildik. Sağlık çalışanları durmadan para istiyor imajıyla beraber Devlet ciddiyetinden uzak bazı siyasilerimizin sosyal medyada siyaset yaptığını görüyoruz. 1 milyon sağlık çalışanı var. Şuan Bakanlık Sayın Bakanımız tarafından ikiye bölündü. Beyaz reform diye bir şeyler yayınlanıyor, Beyaz Reform kafadan ayrılıkçı bir reform.  Biz genel merkez izin verirse Eskişehir’den yayınlanan bu pakete dava açmayı düşünüyoruz. Birçok meslek grubu unutularak reformda yer verilmedi” dedi. 

"Halkla sağlık çalışanın arası kopmuştur"

Köksal, şöyle devam etti, “Halkla sağlık çalışanının arası kopmuştur, tamiri çok zordur, sağlıkta geriye dönüş başlamıştır. Şimdi vatandaşlar bir görüntü alıyor çekiyor anında soruşturma açılıyor. Adalet sosyal medyadan verilmeye başlanırsa cezalar sosyal medyadan verilmeye başlanırsa bu kamuoyu artık yönetilemez hale gelir. Aldığımız maaşla geçinme şansımız çok zor hale geldi, artık geçinemiyoruz. Çünkü hayat çok pahalı. Yeni atanan arkadaşlar kan alıyor. Kira fiyatları yüksek.  Bu kiralarla nasıl ay sonunu getirecek devlet memuru” diye konuştu.

"Eskişehir’de iktidar partisi tabi ki başarısız olur"

Köksal, “İdarecilerimiz son dönemde ‘yaptım oldu’ diye bir karar alıyorlar. Çok kötü durumdayız. 2023’e herkesin dava dediği, beka dediği seçimde bürokratların keyfi uygulaması sağlık çalışanları taraf yapmıştır. AK Partiye karşı taraf yapmıştır. Ve biz bugün Sağlık-Sen olarak Eskişehir’de 5 bin üyemiz var. Birçok ilçe nüfusundan fazlayız. Hekim sendikaları kuruldu bu adamlar neden sendika kurdu sorun ne diyen bir tane siyasi yok. Köyleri kırları gezen siyasilerimiz var, bayan gidiyor çiçeklerle, böceklerle, hayvanlarla fotoğraf çektiriyor sağlık çalışanı, ebe, hekim, hemşire ne düşünüyor diyen siyasi yok. Sonra Eskişehir’de iktidar partisi neden başarısız? Tabi ki başarısız olacak, çünkü muhatapları ile iletişime dahi geçmeyi bilmiyorlar” şeklinde konuştu.