Dünyanın en büyük borsaları içinde yer alan Kucoin’in yerel borsa token’i olan Kucoin token (KCS) piyasa değeri bakımından en büyük 50 coin içinde yer alıyor. 2017 yılından bu yana piyasada işlem görmesi ile, en eski borsa coin’leri içinde yer alan Kucoin token, birçok yatırımcınının tercihi konumunda. Kripto borsasında işlem komisyonlarında indirim sunan Kucoin token birçok avantaj sağlıyor. 10 milyon üyeye sahip bir borsa olan ve işlem hacmi bakımından dünyada ilk 5’te yer alan Kucoin’in borsa token’i KCS’ye sahip olmak, stratejik avantajlar sağlıyor. 

Yüzde 0,1 olan kripto para alım satım komisyonunda, yüzde 20’ye varan indirim sağlayan Kucoin token, borsa kullanıcıları için en popüler yatırım modellerinden biri. Buna ek olarak Kucoin token’in, borsanın elde ettiği gelirlerden pay sahibi olmak için kullanılan bir hisse senedi konseptine sahip olması da KCS’yi ön plana çıkaran konulardan biri. Borsanın, KCS arzını düzenli olarak kısması, elde edilen borsa gelirleri ile geri alım yaparak yakıma göndermesi de diğer bir dikkat çekici faktör. 2022’nin Haziran ayı itibariyle 10 dolar seviyesinden işlem gören KCS için, en çok merak edilen konuların başında KCS 100 dolar olur mu sorusu geliyor. ATH, yani tüm zamanların en yüksek seviyesi 27,5 dolar olan KCS, 100 dolarlık bir zirveyi görebilir mi? KCS tahmin ve analizlerinde, bu konuda dair görüşler yer alıyor. 

KCS temel analizi: Kucoin token’in geleceği 

Borsaların yerel token’lerine ilgi genel olarak yüksek. FTT, Binance ve diğer borsaların yerel token’leri, yatırımcıya komisyon indirimi sağladığı için satın alınıyor. Buna ek olarak, Kucoin token diğer borsa token’lerinden farklı. Kucoin token, işlem ücretlerinde indirimin yanı sıra borsanın günlük komisyon gelirinden pay alma gibi imkanlara sahip.

Temel analiz anlamında bakıldığında, Kucoin token yalnızca Kucoin borsasında listeleniyor. Bu durum, KCS yatırımı yapmak isteyen kripto para yatırımcılarının Kucoin borsasına üye olmasını zorunlu kılan bir konu. KCS, şu anda sadece Kucoin’de listelenmesine karşın piyasa değeri bakımından ilk 50’de bulunan bir coin. İleride, KCS’nin değerindeki sert artışta kâr elde etmek isteyen yatırımcılar bu nedenle Kucoin’e üye olabilir. Bu da bir kaldıraç etkisi yaratabilir. 

Profilistled Modern Tavan Aydınlatma Ürünleri Profilistled Modern Tavan Aydınlatma Ürünleri

Borsa token’lerinin fiyat seviyesi, Bitcoin ve diğer majör kripto paraların ayı ve boğa piyasası döngüleri ile paralel hareket ediyor. 2017 ve 2021 yılındaki yükselişlerde, KCS token de ciddi bir değer kazandı. 2021 yılının son çeyreğinde, Kucoin token 27,5  dolarlık seviyesi ile rekor tazeledi. KCS’nin, bundan birkaç yıl önce 1 dolar seviyelerinden işlem gördüğü düşünüldüğünde, ilk yatırımcılar KCS’de ciddi bir kâr elde etti. Kısacası, bir Bitcoin yarılanmasının ardından gelebilecek bir boğa piyasası, KCS token için ciddi bir fırsat verebilir. 

KCS token ekonomisi incelemesi

KCS, piyasaya çıktığı 2017 yılında 200 milyon maksimum arza sahipti. Borsanın ilk kullanıcıları, arz sürecinde 100 milyon token satın aldı. Kalan token’ler ise borsanın geliştirici ekiplerine, yatırımcılara ve danışmanlara, belli bir kilitleme süresi karşılığında dağıtıldı. KCS token’in şu anda maksimum arzı 170 milyona düşmüş durumda. Bunun nedeni, Kucoin’in elde ettiği gelirin bir kısmını Kucoin token geri alımı için ayırması. Bu durum, token’in deflasyonist bir yapıya sahip olmasına neden oluyor. Kucoin token’e olan talep sabit kalsa dahi, her çeyrekte borsanın kârı ile yapılan geri alım nedeniyle, KCS token’in fiyat hareketlerinde pozitif yansıma görülebilir. 

Kucoin token (KCS) fiyat tahmini

Kripto paraların fiyat tahmini ile ilgili yapılan teknik analizler, çeşitli parametrelere göre ve algoritmalara göre, gelecekte coin’lerin fiyatına dair fikir verebiliyor. Bu alanda önemli mecralardan biri olan Crypto Academy’de, Kucoin’in yerel token’i KCS’ye dair kapsamlı araştırmalar yürütülüyor. Token’in gelecekteki fiyat hareketlerine dair yapılan araştırmalarda, bir yükseliş potansiyelinden söz etmek mümkün.

Kucoin token (KCS) 2023 fiyat tahmini

2021 yılında yaşanan boğa piyasasının ardından, 2022 yılında ciddi düşüşlerin yaşanması, kripto para piyasasında birçok yatırımcının 2023 yılına odaklanmasına neden oldu. KCS coin bir borsa token’i olduğu için, genel piyasa hareketleri ile yakın bir ilişkiye sahip. Crypto Academy analistlerine göre, 2023 yılı içinde KCS coin 36 dolar seviyesini test edebilir. 

Kucoin token (KCS) 2024 fiyat tahmini

Kripto para ekosisteminde en önemli kavşaklardan biri 2024 yılı olacak. Bunun nedeni, bir sonraki Bitcoin yarılanmasının 2024’te gerçekleşecek olması. Analistlerin tahminlerine göre, KCS coin fiyatı 2024 yılında 48 dolar seviyesine ulaşabilir. Bununla birlikte, Bitcoin halving süreci, kripto piyasasında sert fiyat hareketlerine sahne olabilir. 

Kucoin token (KCS) 2025 fiyat tahmini

2025 yılı, kripto para piyasasında yükselişin beklendiği bir yıl. Bunun nedeni, Bitcoin yarılanmasının gerçekleştiği yılın ardından yükselişlerin gelmesi. 2020 yılındaki yarılanmanın ardından 2021 yılında bir boğa piyasası yaşanmıştı. 2025 yılında, KCS coin için analistlerin tahmini, maksimum 72 dolara varabilecek bir yükseliş olması. 

Kucoin token (KCS) 2030 fiyat tahmini

Kripto parada uzun vadeli pozisyona sahip olmak isteyen yatırımcılar için, 2-3 yıllık süreçlerden ziyade 7-8 yıllık periyotlar önemli. Bu anlamda, KCS coin için 2030 yılı tahminleri merak edilen konulardan. Crypto Academy analistlerine göre KCS coin 2030 yılı içinde 102 dolar seviyesini test edebilir. Ortalama beklenti ise 98 dolar seviyesinde.

KCS token nasıl alınır?

Analistlerin KCS coin yorumlarının, teknik analiz ve temel beklentilere dayanan tahminlerden ibaret olduğu unutulmamalı. Öngörülemez hareketlerin yaşanabileceği kripto para piyasasında, Bitcoin ve Ethereum gibi, KCS coin de beklenmedik yükseliş ve düşüşlere sahne olabilir. Komisyon indirimi, Kucoin borsasının kârından pay alma gibi avantajlar sunan Kucoin token, Kucoin borsasından satın alınabilir. KCS, diğer borsalarda listelenmiyor. Bu nedenle, Kucoin borsasına üye olmak gerekli. KYC gerekmeden işlem yapmanın mümkün olduğu borsa, gelişmiş güvenlik özellikleri, düşük komisyonu ve birçok farklı avantajı ile öne çıkıyor.