Kurt partisinin Pazar toplantısında yaptığı açıklamada, “31 Mart seçimlerinin üzerinden henüz 1 ay gibi bir zaman geçti ve biz bu seçimin öncesini sonrasını konuşmak üzere birlikteyiz. 31 Mart 2024 yerel seçimleri Türkiye’de şunu gösterdi, değişimin etkisi, değişimin rüzgarı her yeri etkiledi. İnanmayanlar, teretdüte düşenler, acabalar ortadan kalktı. Partiye inanan, CHP’nin halkın partisi olduğunu düşünen partililerin mücadelesi ile çok ciddi bir zafer elde ettik. Aşılmazlar aşıldı, olmaz denilenler oldu. Demek ki bu her zaman mümkün. Geçmişte de olabilirdi, geçmişte yapamadıklarımızı bundan sonra yapabileceğimizi ortaya koyan bir seçim oldu. Parti içinde küçük kırgınlıklar, küçük dedikodular elbette her zaman olur, her zaman etkili olur ama bu sefer halk partiye sahip çıktı, halk partinin yönetimine sahip çıktı, partinin genel başkanına sahip çıktı ve Türkiye farklı bir sonuç elde edilebileceğini gördü” dedi. 

Özel: Seçimleri CHP tek başına kazanmadı Türkiye ittifakı kazandı Özel: Seçimleri CHP tek başına kazanmadı Türkiye ittifakı kazandı

Eskişehir’de de seçime katılmayan dostlarımız var

Kurt şöyle devam etti, “Biz yeter ki halkın partisi olduğumuzu unutmayalım, kendimizi kendin halkın dışında, üstünde ya da kenarında değil, ortasında bir yerde hissedersek, halkla beraber her seçimi kazanırız. Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve hukuki şartlarının ne olduğunu biliyoruz, bu şartlar altında bile seçimi kazanamazsak kabahati ve kusuru kendimizde aramamız lazım. Aradık, değiştik, değiştirdik ve bugün ki sonucu elde ettik. Bundan sonra çok daha büyük sonuçları elde edeceğiz. Yeter ki inanalım. Bu seçimde seçime katılmayan CHP’li seçmenleri tekrar kazanmanın yolunu bulalım. Bazıları inadına bilerek katılmadı ama bazıları kırgınlıktan kızgınlıktan katılmadı. Kimleri nasıl yanımıza çekeceğimizi örgütlü bir mücadeleyle çözeriz. Türkiye’de olduğu gibi Eskişehir’de de seçime katılmayan dostlarımız var. Seçimde partinin umudunu yitirir hava estiren dostlarımız var. Bunların hepsinin tekrar kendi kafalarındaki olumsuzlukları gözden geçirmelerini diliyorum. Hiç kimse partiden büyük değildir. Yan yana duralım birlikte olalım, partimizin etrafında kenetlenelim”